Volleyball Standings

 

Standings Updated October 24, 2019

Scores and Records as Reported to Maxpreps.com

 

WEST DIVISION              CONFERENCE    OVERALL

9-1

9-3

8-4

5-5

4-6

3-8

0-11

 

  

Trico *

Chester

Goreville

Zeigler-Royalton

Sesser-Valier-Waltonville

Vienna

Christopher

* BDC-West Champion

15-13

19-12

20-10

15-15

10-12

9-14

2-30

  

EAST DIVISION    CONFERENCE     OVERALL

Fairfield *

Carmi-White Co.

Hamilton Co.

Edwards Co.

Johnston City

Eldorado

* BDC-East Champion

10-0

6-4

6-4

5-5

3-7

0-10

  

28-1

21-9

18-9

13-17

14-15

6-16

  

 

Thursday October 24, 2019

Fairfield @ Cisne

Hamilton Co. @ Benton

Johnston City @ Sesser-Valier-Waltonville

Marion @ Chester

Vienna @ Trico *

Zeigler-Royalton @ Christopher *

Saturday October 26, 2019

Fairfield Tournament

Carmi-White Co. vs TBD

Fairfield vs TBD

Hamilton Co. vs TBD

Mt. Pulaski Tournament

Edwards Co. vs TBD

Missing Results

Trico @ Sesser-Valier-Waltonville 10-10

Johnston City @ Herrin Tournament 10-12

Trico @ Red Bud Tournament 10-12

Cobden @ Zeigler-Royalton 10-14

Eldorado @ Vienna 10-16

Zeigler-Royalton @ Sesser-Valier-Waltonville 10-17

Sesser-Valier-Waltonville @ Eldorado 10-22

Vienna @ Century 10-22

* Conference Game

Scores and Records as Reported by Maxpreps.com

WEST DIVISION

CHESTER

Aug 27 @ Anna-Jonesboro W 25-19, 25-17

Aug 28 @ Sesser-Valier-W * W 26-24, 20-25, 25-21

Sep 3-6 @ Marissa/New Athens Tournament

Sep 3 vs E. St. Louis L 11-21, 13-21

Sep 3 vs Steeleville W 21-14, 21-14

Sep 5 vs New Athens L 15-21, 20-22

Sep 6 vs Marissa-Coulterville L 22-24, 21-16, 9-15

Sep 6 vs Trico L 21-17, 17-21, 10-15

Sep 7 @ Carbondale Tournament

Sep 7 vs Carbondale L 25-18, 13-25, 10-15

Sep 7 vs North Clay W 25-18, 25-18

Sep 7 vs Waterloo (HS) L 11-25, 15-25

Sep 7 vs Cahokia W 25-20, 25-19

Sep 12 @ Christopher * W 25-13, 25-13

Sep 17 Trico * L 20-25, 20-25

Sep 18 Vienna * W 25-23, 25-12

Sep 19 @ Goreville * W 25-20, 26-24

Sep 23 Zeigler-Royalton * W 25-16, 19-25, 25-8

Sep 24-26 @ Trico Tournament

Sep 24 vs Marissa-Coulterville L 21-16, 15-21, 14-15

Sep 24 vs Okawville L 21-9, 18-21, 12-15

Sep 25 vs Sparta W 21-19, 24-22

Sep 25 vs Trico W 21-15, 23-21, 15-7

Sep 26 vs Steeleville W 19-21, 21-16, 15-14

Sep 30 @ Valmeyer W 25-19, 25-22

Oct 1 Sesser-Valier/Waltonville * W 20-25, 25-18, 25-17

Oct 3 @ Trico * L 18-25, 20-25

Oct 7 Steeleville W 26-28, 25-22, 25-18

Oct 8 @ Vienna * L 25-20, 20-25, 24-26

Oct 10 Goreville * W 25-18, 16-25, 25-22

Oct 15 @ Zeigler-Royalton * W 25-22, 26-24

Oct 17 @ Waterloo (Gibualt) L 22-25, 8-25

Oct 21 Sparta W 25-15, 23-25, 25-18

Oct 22 Christopher * W 25-21, 20-25, 25-15

Oct 24 Marion

CHRISTOPHER

Aug 27 @ Woodlawn L 3-25, 9-25

Aug 29 @ Thompsonville L 19-25, 13-25

Aug 31 @ Fairfield Tournament

Aug 31 vs Fairfield L 19-25, 10-25

Aug 31 vs Staunton L 12-25, 25-23, 10-15

Aug 31 vs Gallatin Co. W 26-24, 25-20

Aug 31 vs Patoka W 25-20, 25-21

Aug 31 vs Gallatin Co. L 12-25, 22-25

Sep 3 @ Cobden L 22-25, 18-25

Sep 5 @ Sparta L 16-25, 18-25

Sep 7 @ Du Quoin Tournament

Sep 7 vs Wayne City L 22-25, 27-29

Sep 7 vs Elverado L 18-25, 18-25

Sep 7 vs Du Quoin L 18-25, 19-25

Sep 7 vs Sparta L 18-25, 13-25

Sep 11 Johnston City L 25-23, 16-25, 24-26

Sep 12 vs Chester * L 13-25, 13-25

Sep 17 @ Sesser-Valier/Waltonville * L 9-25, 25-22, 9-25

Sep 21 @ Massac Co. Tournament

Sep 21 vs Cobden L 14-25, 19-25

Sep 21 vs Du Quoin L 16-25, 16-25

Sep 21 vs Centralia L 14-25, 18-25

Sep 21 vs Anna-Jonesboro L 7-25, 15-25

Sep 23 Carmi-White Co. L 14-25, 13-25

Sep 24 @ Vienna * L 17-25, 25-15, 15-25

Sep 26 @ Zeigler-Royalton * L 15-25, 7-25

Sep 30 @ Trico * L 9-25, 9-25

Oct 2 Hamilton Co. L 13-25, 25-23, 13-25

Oct 3 @ Goreville * L 20-25, 12-25

Oct 8 Sesser-Valier/Waltonville * L 17-25, 12-25

Oct 15 Trico * 27-25, 19-25

Oct 16 @ NCOE L 13-25, 7-25

Oct 17 Vienna * L 19-25, 23-25

Oct 21 Goreville * L 19-25, 23-25

Oct 22 @ Chester * L 21-25, 25-20, 15-25

Oct 24 Zeigler-Royalton *

GOREVILLE

Aug 29 @ Johnston City L 26-24, 21-25, 15-25

Sep 3 Crab Orchard W 25-16, 30-28

Sep 5 @ Zeigler-Royalton * L 18-25, 6-25

Sep 7 @ Du Quoin Tournament

Sep 7 vs Sparta L 11-25, 19-25

Sep 7 vs Herrin L 15-25, 18-25

Sep 7 vs Okawville L 25-20, 14-25, 9-15

Sep 7 vs Wayne City L 23-25, 21-25

Sep 12 @ Trico * L 23-25, 25-27

Sep 17 Vienna * W 25-10, 20-25, 25-6

Sep 19 Chester * L 20-25, 24-26

Sep 21 Goreville Tournament

Sep 21 vs Zeigler-Royalton W 25-18, 25-9

Sep 21 vs Crab Orchard W 21-25, 26-24, 15-10

Sep 21 vs Vienna W 25-11, 25-13

Sep 21 vs Elverado L 15-25, 13-25

Sep 23 Egyptian W 25-21, 25-21

Sep 24 @ Sesser-Valier/W * W 10-25, 25-21, 25-22

Sep 27 @ Century W 25-22, 25-17

Sep 30 Elverado W 25-23, 25-17

Oct 3 Christopher * W 25-20, 25-12

Oct 10 @ Chester * L 18-25, 25-16, 22-25

Oct 12 @ Thompsonville Tournament

Oct 12 vs Thompsonville W 20-25, 25-16, 15-9

Oct 12 vs Carrier Mills W (No Score Reported)

Oct 12 vs Webber Township W (No Score Reported)

Oct 12 vs Wayne City W (No Score Reported)

Oct 15 @ Vienna * W 25-18, 25-16

Oct 16 Sesser-Valier/Waltonville * W 25-21, 22-25, 25-11

Oct 17 Cobden W 18-25, 25-18, 25-20

Oct 21 @ Christopher * W 25-19, 25-23

Oct 22 Trico * W 21-25, 25-16, 25-16

Oct 23 Zeigler-Royalton * W 25-15, 20-25, 25-23

SESSER-VALIER-WALTONVILLE

Aug 27 Carterville L 25-22, 16-25, 18-25

Aug 28 Chester * L 24-26, 25-20, 21-25

Aug 29 @ Woodlawn L 25-22, 21-25, 18-25

Aug 31 @ Johnston City Tournament

Aug 31 vs Thompsonville W 25-18, 25-23

Aug 31 vs Shawnee W 25-7, 25-16

Aug 31 vs Zeigler-Royalton W 25-11, 25-17

Aug 31 vs Johnston City W 25-21, 17-25, 15-9

Sep 3 Elverado L 9-25, 14-25

Sep 5 @ Vienna * W 25-19, 25-14

Sep 10 Hamilton Co. W 25-21, 25-18

Sep 12 @ Zeigler-Royalton *L 25-14, 22-25, 23-25

Sep 14 @ Benton Tournament

Sep 14 vs Pinckneyville L 17-25, 17-25

Sep 14 vs Thompsonville W 25-20, 31-29

Sep 14 vs Benton W 15-25, 26-24, 17-15

Sep 17 Christopher * W 25-9, 22-25, 25-9

Sep 19 @ Trico * L 24-26, 22-25

Sep 24 Goreville * L 25-10, 21-25, 22-25

Sep 26 @ West Frankfort L 8-25, 25-20, 20-25

Oct 1 @ Chester * L 20-25, 25-18, 25-17

Oct 3 Vienna * W 25-11, 25-11

Oct 8 @ Christopher * W 25-17, 25-12

Oct 10 Trico * (Mising Result)

Oct 15 Marion L 13-25, 21-25

Oct 16 @ Goreville * L 21-25, 25-22, 11-25

Oct 17 Zeigler-Royalton * (Missing Result)

Oct 22 @ Eldorado (Missing Result)

Oct 24 Johnston City

TRICO

Aug 29 @ Zeigler-Royalton * W 25-21, 25-17

Sep 2-5 @ Marissa/New Athens Tournament

Sep 4 vs Lebanon W 21-8, 21-16

Sep 4 vs Red Bud L 23-21, 18-21, 4-15

Sep 5 vs Marissa-Coulterville L 14-21, 19-21

Sep 6 vs New Athens L 19-21, 15-21

Sep 6 vs Chester W 17-21, 21-17, 15-10

Sep 11 @ Steeleville L 25-22, 19-25, 22-25

Sep 12 Goreville * W 25-23, 27-25

Sep 16 @ Okawville L 25-22, 19-25, 17-25

Sep 17 @ Chester * W 25-20, 25-20

Sep 19 Sesser-Valier/Waltonville * W 26-24, 25-22

Sep 24-26 Trico Tournament

Sep 24 vs Okawville L 19-21, 24-22, 9-15

Sep 24 vs Sparta L 21-19, 11-21, 5-15

Sep 25 vs Chester L 15-21, 23-21, 7-15

Sep 25 vs Steeleville W 21-18, 22-20

Sep 26 vs Marissa-Coulterville W 15-21, 21-19, 15-10

Sep 30 Christopher * W 25-9, 25-9

Oct 1 @ Vienna * W 25-20, 19-25, 25-21

Oct 3 Chester * W 25-18, 25-20

Oct 5 @ Sparta Tournament

Oct 5 vs Steeleville W 22-21, 20-15

Oct 5 vs New Athens L 15-21, 21-17, 7-15

Oct 5 vs Marissa-Coulterville L 16-21, 17-21

Oct 5 vs Sparta W 17-21, 20-22, 15-12

Oct 7 Zeigler-Royalton * W 25-15, 25-21

Oct 10 @ Sesser-Valier/Waltonville * (No Score Reported)

Oct 12 @ Red Bud Tournament (Missing Results)

Oct 14 Du Quoin L 23-25, 16-25

Oct 15 @ Christopher * W 25-27, 19-25

Oct 22 @ Goreville * L 25-21, 16-25, 16-25

Oct 23 @ Pinckneyville L (No Score Reported)

Oct 24 Vienna *

VIENNA

Sep 5 Sesser-Valier/Waltonville * L 19-25, 14-25

Sep 9 @ Zeigler-Royalton * L 10-25, 12-25

Sep 10 @ Crab Orchard L 25-21, 17-25, 21-25

Sep 12 Galatia W 25-17, 25-17

Sep 14 @ Carrier Mills Tournament 

Sep 14 vs Crab Orchard L 14-25, 15-25

Sep 14 vs Galatia W 25-12, 12-25, 18-16

Sep 14 vs Century W 26-24, 21-25, 15-10

Sep 17 @ Goreville * L 10-25, 25-20, 6-25

Sep 18 @ Chester * L 23-25, 12-25

Sep 21 @ Goreville Tournament

Sep 21 vs Crab Orchard L 17-25, 19-25

Sep 21 vs Elverado W 25-22, 19-25, 16-14

Sep 21 vs Goreville L 11-25, 13-25

Sep 21 vs Zeigler-Royalton W 25-23, 25-22

Sep 24 Christopher * W 25-17, 15-25, 25-15

Sep 26 @ Carrier Mills-Stonefort W 19-25, 25-9, 25-9

Sep 30 @ West Frankfort L 19-25, 13-25

Oct 1 Trico * L 20-25, 25-19, 21-25

Oct 3 @ Sesser-Valier/Waltonville * L 11-25, 11-25

Oct 7 @ Cobden L 20-25, 23-25

Oct 8 Chester * W 20-25, 25-20, 26-24

Oct 10 Zeigler-Royalton * L 23-25, 13-25

Oct 16 Eldorado (No Score Reported)

Oct 17 @ Christopher * W 25-19, 25-23

Oct 18 Goreville * L 18-25, 16-25

Oct 22 @ Century (No Score Reported)

Oct 24 @ Trico *

ZEIGLER-ROYALTON

Aug 27 @ Galatia W 25-15, 25-11

Aug 29 Trico * L 21-25, 17-25

Aug 31 @ Johnston City Tournament

Aug 31 vs Galatia W 25-23, 25-8

Aug 31 vs Johnston City L 24-26, 14-25

Aug 31 vs Sesser-Valier-Waltonville L 11-25, 18-25

Aug 31 vs Thompsonville L 24-26, 18-25

Sep 3 Johnston City W 25-22, 25-20

Sep 5 Goreville * W 25-18, 25-6

Sep 9 Vienna * W 25-10, 25-12

Sep 12 Sesser-Valier/Waltonville * W 14-25, 25-22, 25-23

Sep 21 @ Goreville Tournament

Sep 21 vs Goreville L 18-25, 9-25

Sep 21 vs Elverado L 19-25, 25-18, 10-15

Sep 21 vs Vienna L 23-25, 22-25

Sep 21 vs Crab Orchard W 25-21, 21-25, 15-7

Sep 23 @ Chester * L 16-25, 25-19, 8-25

Sep 24 Webber Township W 25-20, 25-8

Sep 26 Christopher * W 25-14, 25-7

Sep 30 @ Hamilton Co. W 26-24, 20-25, 25-22

Oct 1 Gallatin Co. W 25-12, 23-25, 25-14

Oct 3 @ Crab Orchard W 25-21, 25-27, 25-21

Oct 5 @ Marion Tournament

Oct 5 vs Du Quoin L 25-27, 17-25

Oct 5 vs Marion L 9-25, 27-25, 4-15

Oct 5 vs Galatia W 25-17, 27-25

Oct 5 vs Herrin L 14-25, 21-25

Oct 7 @ Trico * L 15-25, 21-25

Oct 8 @ Eldorado W 25-22, 25-13

Oct 10 @ Vienna * W 25-23, 25-13

Oct 14 Cobden (No Score Reported)

Oct 15 Chester * L 22-25, 24-26

Oct 17 @ Sesser-Valier/Waltonville * (No Score Reported)

Oct 21 Elverado L 18-25, 21-25

Oct 23 @ Goreville * L 15-25, 25-20, 23-25

Oct 24 @ Christopher *

* BDC-West Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

EAST DIVISION

CARMI-WHITE CO.

Aug 26 Mt. Carmel W 25-12, 25-21

Aug 27 @ Edwards Co. * W 25-18, 20-25, 25-17

Sep 5 @ Gallatin Co. W 25-12, 25-14

Sep 10 @ Flora W 25-23, 25-15

Sep 11-12 @ NCOE Tournament

Sep 11 vs Eldorado W 25-19, 25-14

Sep 11 vs NCOE L 23-25, 14-25

Sep 12 vs Hamilton Co. L 20-25, 25-21, 13-15

Sep 12 vs Thompsonville W 25-21, 25-16

Sep 16 Edwards Co. * W 25-8, 25-21

Sep 17 @ Johnston City * L 25-16, 12-25, 21-25

Sep 19 Hamilton Co. * W 25-23, 25-16

Sep 23 @ Christopher W 25-14, 25-13

Sep 24 @ Eldorado * W 25-19, 25-12

Oct 1 Fairfield * L 15-25, 18-25

Oct 3 Johnston City * W 17-25, 25-14, 25-19

Oct 5 @ Marion Tournament

Oct 5 vs NCOE L 17-25, 19-25

Oct 5 vs Carterville W 25-22, 25-18

Oct 5 vs W 25-21, 25-17

Oct 5 vs Cobden W 25-23, 25-11

Oct 5 vs Marion W 18-25, 25-23, 15-3

Oct 8 @ Hamilton Co. * L 25-16, 22-25, 17-25

Oct 10 Eldorado * W 25-16, 25-8

Oct 17 @ Fairfield * L 20-25, 24-26

Oct 19 @ Edwards Co. Tournament

Oct 19 vs Newton L 23-25, 19-25

Oct 19 vs Hamilton Co. W 25-23, 25-17

Oct 19 vs Non-Varsity W 25-13, 25-23

Oct 19 vs Effingham W 25-20, 27-29, 16-14

Oct 19 vs Flora W 25-14, 25-14

Oct 21 @ Harrisburg W 25-15, 25-17

Oct 22 Grayville L 28-26, 18-25, 24-26

Oct 26 @ Fairfield Tournament

​​

​EDWARDS CO.

Aug 27 Carmi-White Co. * L 18-25, 25-20, 17-25

Aug 29 Mt. Carmel L 14-25, 25-27

Sep 3 @ Massac Co. L 17-25, 17-25

Sep 5 Johnston City * W 25-11, 25-20

Sep 7 @ Casey-Westfield Tournament

Sep 7 vs Casey-Westfield W 25-15, 26-24

Sep 7 vs Hartsburg-Emden L 17-25, 23-25

Sep 7 vs Effingham (St. Anthony) W 25-18, 25-16

Sep 7 vs Olney (Richland Co.) L 25-13, 13-25, 13-15

Sep 7 vs Casey-Westfield W 25-13, 25-1

Sep 11 Grayville L 24-26, 12-25

Sep 12 @ Newton L 24-26, 16-25

Sep 14 @ Shelbyville Tournament

Sep 14 vs Shelbyville L 18-25, 15-25

Sep 14 vs Casey-Westfield W 25-13, 25-16

Sep 14 vs Pana L 14-25, 23-25

Sep 14 vs Marshall W 25-23, 25-18

Sep 14 vs Charleston L 23-25, 11-25

Sep 16 @ Carmi-White Co. * L 8-25, 21-25

Sep 24 @ Johnston City * W 25-17, 14-25, 25-17

Sep 26 @ Olney (Richland Co.) W 26-28, 25-23, 25-23

Sep 30 Eldorado * W 25-11, 25-22

Oct 3 Fairfield * L 25-23, 24-26, 10-25

Oct 9 @ Eldorado * W 25-14, 25-14

Oct 14 @ Fairfield * L 14-25, 15-25

Oct 17 @ Hamilton Co. * W 25-18, 25-19

Oct 19 Edwards Co. Tournament

Oct 19 vs Flora W 25-12, 26-24

Oct 19 vs Wayne City W 25-18, 25-13

Oct 19 vs Grayville L 24-26, 17-25

Oct 19 vs Mt. Carmel L 20-25, 25-17, 11-15

Oct 19 vs Newton L 25-22, 16-25, 11-15

Oct 22 Hamilton Co. * L 18-25, 23-25

Oct 26 @ Mt. Pulaski Tournament

 

ELDORADO

Aug 29 @ Galatia L 23-25, 22-25

Sep 3 Harrisburg W 9-25, 25-22, 25-18

Sep 11-13 @ NCOE Tournament

Sep 11 vs Carmi-White Co. L 19-25, 14-25

Sep 11 vs Hamilton Co. L 25-27, 20-25

Sep 12 vs Thompsonville W 25-21, 27-25

Sep 12 vs NCOE L 10-25, 17-25

Sep 14 @ Carrier Mills Tournament

Sep 14 vs Galatia W 25-15, 25-16

Sep 14 vs Carrier Mills-Stonefort W 24-26, 25-15, 15-10

Sep 14 vs Crab Orchard W 26-28, 25-20, 15-9

Sep 16 Carrier Mills-Stonefort L 16-25, 17-25

Sep 17 @ Hamilton Co. * L 18-25, 12-25

Sep 23 @ Gallatin Co. W 25-23, 12-25, 25-19

Sep 24 Carmi-White Co. * L 19-25, 12-25

Sep 26 @ Fairfield * L 12-25, 19-25

Sep 30 @ Edwards Co. * L 11-25, 22-25

Oct 1 Johnston City * L 13-25, 17-25

Oct 3 Hamilton Co. * L 18-25, 10-25

Oct 8 Zeigler-Royalton L 22-25, 13-25

Oct 9 Edwards Co. * L 14-25, 14-25

Oct 10 @ Carmi-White Co. * L 16-25, 8-25

Oct 14 @ Johnston City * L 18-25, 12-25

Oct 15 Fairfield * L 16-25, 10-25

Oct 16 @ Vienna (No Score Reported)

Oct 22 Sesser-Valier/Waltonville (No Score Reported)

FAIRFIELD

Aug 31 Fairfield Tournament

Aug 31 vs Gallatin Co. W 25-12, 25-16

Aug 31 vs Christopher W 25-19, 25-10

Aug 31 vs Staunton W 28-26, 25-17

Aug 31 vs Cisne W 25-14, 25-12

Aug 31 vs NCOE W 25-12, 25-27, 25-21

Sep 5 vs Wayne City W 25-8, 25-12

Sep 7 @ Casey-Westfield Tournament

Sep 7 vs Salt Fork W 25-12, 25-14

Sep 7 vs Arthur-Lovington-Atwood-Hammond W 25-8, 25-10

Sep 7 vs Newton W 26-24, 21-25, 15-4

Sep 7 vs Tolono (Unity) L 31-29, 18-25, 12-15

Sep 7 vs Hartsburg-Emden W 25-22, 25-22

Sep 12 Grayville W 23-25, 25-15, 25-17

Sep 14 @ Benton Tournament

Sep 14 vs West Frankfort W 25-15, 25-10

Sep 14 vs Carlyle W 25-22, 25-22

Sep 14 vs Woodlawn W 25-15, 25-21

Sep 14 vs Nashville W 25-19, 15-25, 15-10

Sep 14 vs Pinckneyville W 14-25, 25-17, 15-12

Sep 19 Johnston City * W 25-13, 25-16

Sep 24 @ Hamilton Co. * W 25-14, 25-11

Sep 26 Eldorado * W 25-12, 25-19

Sep 30 @ Mt. Carmel W 20-25, 25-16, 25-21

Oct 1 @ Carmi-White Co. * W 25-15, 25-18

Oct 3 @ Edwards Co. * W 23-25, 26-24, 25-10

Oct 8 @ Johnston City * W 25-16, 25-19

Oct 10 Hamilton Co. * W 25-13, 25-17

Oct 14 Edwards Co. * W 25-14, 25-15

Oct 15 @ Eldorado * W 25-16, 25-10

Oct 17 Carmi-White Co. * W 25-20, 26-24

Oct 22 @ NCOE W 25-21, 25-23

Oct 24 @ Cisne

Oct 26 Fairfield Tournament

HAMILTON CO.

Aug 27 Crab Orchard W 25-12, 25-10

Aug 29 @ Wayne City W 25-13, 25-13

Sep 5 @ Thompsonville W 25-19, 25-15

Sep 10 @ Sesser-Valier/Waltonville L 21-25, 18-25

Sep 11-12 @ NCOE Tournament

Sep 11 vs Eldorado W 27-25, 25-20

Sep 11 vs Thompsonville W 25-20, 25-16

Sep 12 vs Carmi-White Co. W 25-20, 21-25, 15-13

Sep 12 vs NCOE L 11-25, 17-25

Sep 16 Galatia W 25-13, 25-8

Sep 17 Eldorado * W 25-18, 25-12

Sep 19 @ Carmi-White Co. * L 23-25, 16-25

Sep 24 Fairfield * L 14-25, 11-25

Sep 26 @ Johnston City * W 25-16, 25-17

Sep 30 Zeigler-Royalton L 24-26, 25-20, 22-25

Oct 1 @ West Frankfort W 26-24, 25-17

Oct 2 @ Christopher W 25-13, 23-25, 25-13

Oct 3 @ Eldorado * W 25-18, 25-10

Oct 8 Carmi-White Co. * W 16-25, 25-22, 25-17

Oct 10 @ Fairfield * L 13-25, 17-25

Oct 15 Johnston City * W 25-18, 23-25, 25-20

Oct 17 Edwards Co. * L 18-25, 19-25

Oct 19 @ Edwards Co. Tournament

Oct 19 vs Newton L 14-25, 15-25

Oct 19 vs Carmi-White Co. L 23-25, 17-25

Oct 19 vs Olney (Richland Co.) W 25-14, 18-25, 15-6

Oct 19 vs Casey-Westfield W 25-14, 25-15

Oct 19 vs Wayne City W 26-24, 25-14

Oct 22 @ Edwards Co. * W 25-18, 25-23

Oct 24 @ Benton

Oct 26 @ Fairfield Tournament

JOHNSTON CITY

Aug 27 Wayne City W 25-22, 25-14

Aug 29 Goreville W 24-26, 25-21, 25-15

Aug 31 Johnston City Tournament

Aug 31 vs Galatia W 25-12, 24-26, 15-8

Aug 31 vs Zeigler-Royalton W 26-24, 25-14

Aug 31 vs Thompsonville W 25-19, 27-25

Aug 31 vs Sesser-Valier-Waltonville L 21-25, 25-17, 9-15

Sep 3 @ Zeigler-Royalton L 22-25, 20-25

Sep 4 Carrier Mills-Stonefort W 25-17, 25-15

Sep 5 @ Edwards Co. * L 11-25, 20-25

Sep 11 @ Christopher W 23-25, 25-16, 26-24

Sep 16 NCOE L 30-32, 23-25

Sep 17 Carmi-White Co. * W 16-25, 25-12, 25-21

Sep 19 @ Fairfield * L 13-25, 16-25

Sep 24 Edwards Co. * L 17-25, 25-14, 17-25

Sep 25 @ Galatia W 26-24, 25-20

Sep 26 Hamilton Co. * L 16-25, 17-25

Oct 1 @ Eldorado * W 25-13, 25-17

Oct 3 @ Carmi-White Co. * L 25-17, 14-25, 19-25

Oct 5 @ Marion Tournament 

Oct 5 vs Carterville L 17-25, 20-25

Oct 5 vs Cobden W 25-22, 22-25, 15-11

Oct 5 vs Carmi-White Co. L 21-25, 17-25

Oct 5 vs NCOE L 22-25, 15-25

Oct 8 Fairfield * L 16-25, 19-25

Oct 10 Cobden W 25-20, 25-21

Oct 12 @ Herrin Tournament (Missing Games)

Oct 12 vs New Athens L 15-25, 17-25

Oct 14 Eldorado * W 25-18, 25-12

Oct 15 @ Hamilton Co. * L 18-25, 25-23, 20-25

Oct 21 West Frankfort W 25-15, 14-25, 25-20

Oct 22 @ Elverado L 19-25, 16-25

Oct 24 @ Sesser-Valier/Waltonville

* BDC-East Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

© 2015-2019 Black Diamond Conference.  Proudly created with Wix.com