Volleyball Standings

 

Standings Updated November 5, 2018

Scores and Records as Reported to Maxpreps.com

 

EAST DIVISION    CONFERENCE     OVERALL

Fairfield * ^ # 

Edwards Co. * ^

Hamilton Co.

Carmi-White Co.

Johnston City

Eldorado

* BDC-East Co-Champs

^ Regional Champion

# Sectional Champion

8-2

8-2

7-3

5-5

1-8

0-9

 

  

31-9

27-11

23-10

15-15

13-21

3-17

  

WEST DIVISION              CONFERENCE    OVERALL

Trico *

Chester

Goreville

Sesser-Valier-Waltonville

Vienna

Christopher

Zeigler-Royalton

* BDC-West Champion

12-0

9-3

5-7

5-7

4-8

4-8

3-9

  

20-17

19-14

13-16

9-18

9-15

9-25

9-16

  

 

End of 2018 Season

Missing Results

Eldorado @ Carrier Mills Tournament 9-8

Goreville @ Thompsonville Tournament 10-6

Vienna @ Eldorado 10-10

Johnston City @ Eldorado * 10-11

Eldorado @ Sesser-Valier-Waltonville 10-16

Sesser-Valier-Waltonville @ Johnston City 10-18

* Conference Game

Scores and Records as Reported by Maxpreps.com

EAST DIVISION

CARMI-WHITE CO.

Aug 20 @ Mt. Carmel W 17-25, 25-23, 25-20

Aug 21 Edwards Co. * L 25-20, 13-25, 24-26

Aug 30 Gallatin Co. W 25-14, 25-15

Sep 4 Flora L 25-27, 21-25

Sep 5-6 @ NCOE Tournament

Sep 5 vs Eldorado W 25-21, 25-19

Sep 5 vs NCOE L 21-25, 19-25

Sep 6 vs Thompsonville W 25-13, 25-16

Sep 6 vs Hamilton Co. L 16-25, 23-25

Sep 10 @ Edwards Co. * L 11-25, 15-25

Sep 11 Johnston City * W 25-10, 25-20

Sep 13 @ Hamilton Co. * L 13-25, 15-25

Sep 18 Eldorado * W 25-18, 25-14

Sep 25 @ Fairfield * L 25-19, 20-25, 16-25

Sep 27 @ Johnston City * W 25-18, 25-15

Oct 1 Harrisburg L 23-25, 17-25

Oct 2 Hamilton Co. * W 24-26, 26-24, 25-15

Oct 4 @ Eldorado * W 25-12, 25-13

Oct 6 @ Marion Tournament

Oct 6 vs Marion L 20-25, 20-25

Oct 6 vs Galatia W 25-11, 25-11

Oct 6 vs Du Quoin L 21-25, 21-25

Oct 6 vs Carterville W 25-22, 25-14

Oct 11 Fairfield * L 25-22, 19-25, 21-25

Oct 16 @ Grayville L 17-25, 28-26, 18-25

Oct 20 @ Fairfield Tournament

Oct 20 vs Olney (Richland Co.) W 25-23, 25-23

Oct 20 vs Christopher W 25-8, 25-21

Oct 20 vs Pinckneyville L 15-25, 19-25

Oct 20 vs Grayville W 25-20, 25-21

Oct 20 vs Hamilton Co. L 23-25, 25-19, 6-15

IHSA 2A LAWRENCEVILLE REGIONAL

Oct 23 vs Lawrenceville W 25-20, 25-14

Oct 25 vs Edwards Co. L 17-25, 18-25

​​

​EDWARDS CO.

Aug 21 @ Carmi-White Co. * W 20-25, 25-23, 26-24

Aug 23 @ Mt. Carmel W 25-14, 25-17

Aug 28 Massac Co. L 22-25, 18-25

Aug 30 @ Johnston City * W 25-10, 25-9

Sep 1 @ Casey-Westfield Tournament

Sep 1 vs Hartsburg-Emden L 14-25, 23-25

Sep 1 vs Olney (Richland Co.) W 25-23, 22-25, 17-15

Sep 1 vs Effingham (St. Anthony) W 25-14, 25-19

Sep 1 vs Casey-Westfield W 25-16, 25-15

Sep 1 vs Fairfield W 26-24, 25-20

Sep 4 @ Grayville W 23-25, 25-13, 25-12

Sep 6 Newton L 14-25, 19-25

Sep 8 @ Shelbyville Tournament

Sep 8 vs Casey-Westfield W 25-15, 25-14

Sep 8 vs Shelbyville L 25-23, 15-25, 11-15

Sep 8 vs Marshall W 25-11, 25-12

Sep 8 vs Paris W 25-21, 25-23

Sep 8 vs Pana W 26-24, 19-25, 25-23

Sep 10 Carmi-White Co. * W 25-11, 25-15

Sep 18 Johnston City * W 25-8, 25-10

Sep 20 Olney (Richland Co.) W 25-15, 26-24

Sep 24 @ Eldorado * W 25-9, 25-15

Sep 27 @ Fairfield * W 25-18, 25-22

Oct 3 Eldorado * W 25-7, 25-10

Oct 8 Fairfield * W 25-21, 27-25

Oct 11 Hamilton Co. * L 21-25, 26-28

Oct 13 Edwards Co. Tournament

Oct 13 vs Marshall W 25-11, 25-10

Oct 13 vs Flora W 25-11, 25-10

Oct 13 vs NCOE L 13-25, 23-25

Oct 13 vs Newton W 25-23, 25-18

Oct 13 vs Effingham L 15-25, 19-25

Oct 16 @ Hamilton Co. * L 19-25, 22-25

Oct 20 @ Mt. Pulaski Tournament

Oct 20 vs Mt. Zion L 20-25, 21-25

Oct 20 vs Mt. Pulaski L 25-27, 23-25

Oct 20 vs Stanford (Olympia) W 25-18, 25-22

Oct 20 vs Mason City (Illini Central) W 22-25, 25-18, 15-7

Oct 20 vs Shelbyville W 25-22, 18-25, 15-11

SA 2A LAWRENCEVILLE REGIONAL

Oct 23 vs Mt. Carmel W 25-19, 25-15

Oct 25 vs Carmi-White Co. W 25-17, 25-18

IHSA 2A TOLEDO (CUMBERLAND) SECTIONAL

Oct 29 vs Pana L 23-25, 23-25

ELDORADO

Aug 28 @ Harrisburg L 16-25, 11-25

Sep 5-6 @ NCOE Tournament

Sep 5 vs Carmi-White Co. L 21-25, 19-25

Sep 5 vs Hamilton Co. L 12-25, 20-25

Sep 6 vs NCOE L 16-25, 16-25

Sep 6 vs Thompsonville L 22-25, 25-27

Sep 8 @ Carrier Mills Tournament

Sep 8 vs Galatia W 17-25, 25-11, 15-5

Sep 8 vs Crab Orchard L 16-25, 24-26

Sep 10 Carrier Mills W 25-18, 25-15

Sep 11 Hamilton Co. * L 21-25, 15-25

Sep 17 Gallatin Co. W 25-12, 22-25, 25-13

Sep 18 @ Carmi-White Co. * L 18-25, 14-25

Sep 20 Fairfield * L 12-25, 6-25

Sep 24 Edwards Co. * L 9-25, 15-25

Sep 25 @ Johnston City * L 25-23, 19-25, 19-25

Sep 27 @ Hamilton Co. * L 18-25, 7-25

Oct 2 @ Zeigler-Royalton L 15-25, 25-16, 20-25

Oct 3 @ Edwards Co. * L 7-25, 10-25

Oct 4 Carmi-White Co. * L 12-25, 13-25

Oct 9 @ Fairfield * L 10-25, 16-25

Oct 10 Vienna MISSING RESULT

Oct 11 Johnston City * MISSING RESULT

Oct 16 @ Sesser-Valier/Waltonville MISSING RESULT

IHSA 2A FLORA REGIONAL

Oct 22 vs Johnston City L 25-21, 18-25, 25-27

FAIRFIELD

Aug 30 @ Wayne City W 25-4, 25-10

Sep 1 @ Casey-Westfield Tournament

Sep 1 vs Mt. Zion L 15-25, 17-25

Sep 1 vs Tuscola W 13-25, 25-19, 15-11

Sep 1 vs Newton W 24-26, 25-19, 15-8

Sep 1 vs Olney (Richland Co.) W 25-22, 25-20

Sep 1 vs Edwards Co. L 24-26, 20-25

Sep 6 @ Grayville L 25-13, 24-26, 23-25

Sep 8 @ Benton Tournament

Sep 8 vs Sesser-Valier-Waltonville W 25-15, 25-16

Sep 8 vs Thompsonville W 25-19, 25-21

Sep 8 vs Pinckneyville W 25-10, 24-26, 15-12

Sep 8 vs Benton W 25-16, 25-18

Sep 8 vs Nasvhille W 25-20, 19-25, 15-5

Sep 13 @ Johnston City * W 25-14, 25-14

Sep 18 Hamilton Co. * W 25-17, 25-18

Sep 20 @ Eldorado * W 25-12, 25-6

Sep 22 @ Herrin Tournament

Sep 22 vs Mt. Vernon W 25-12, 25-21

Sep 22 vs New Athens L 22-25, 20-25

Sep 22 vs Gallatin Co. W 25-9, 25-14

Sep 22 vs Woodlawn W 25-16, 27-25

Sep 22 vs Steeleville W 25-21, 25-23

Sep 24 Mt. Carmel W 25-18, 25-21

Sep 25 Carmi-White Co. * W 19-25, 25-20, 25-16

Sep 27 Edwards Co. * L 18-25, 22-25

Oct 2 @ Johnston City * W 25-19, 25-20

Oct 4 @ Hamilton Co. * W 25-19, 13-25, 25-12

Oct 8 @ Edwards Co. * L 21-25, 25-27

Oct 9 Eldorado * W 25-10, 25-16

Oct 11 @ Carmi-White Co. * W 22-25, 25-19, 25-21

Oct 16 NCOE L 23-25, 20-25

Oct 18 Cisne W 25-11, 25-20

Oct 20 Fairfield Tournament

Oct 20 vs Flora W 25-21, 25-17

Oct 20 vs Carterville W 25-21, 25-22

Oct 20 vs Cobden W 25-22, 25-12

Oct 20 vs Benton W 25-19, 25-17

Oct 20 vs Massac Co. L 21-25, 11-25

IHSA 2A FLORA REGIONAL

Oct 23 vs Johnston City W 25-16, 25-20

Oct 25 vs Hamilton Co. W 25-13, 12-25, 25-21

IHSA 2A TOLEDO (CUMBERLAND) SECTIONAL

Oct 29 vs Teutopolis W 25-20, 15-25, 25-23

Oct 31 vs Pana W 25-23, 19-25, 30-28

IHSA 2A HAMILTON CO. SUPER-SECTIONAL

Nov 2 vs Nashville

HAMILTON CO.

Aug 21 @ Crab Orchard L 25-13, 22-25, 21-25

Aug 30 Thompsonville W 25-17, 25-14

Sep 4 Sesser-Valier-Waltonville W 25-18, 25-6

Sep 5-6 @ NCOE Tournament

Sep 5 vs Eldorado W 25-12, 25-20

Sep 5 vs Thompsonville W 25-19, 24-26, 15-9

Sep 6 vs Carmi-White Co. W 25-16, 25-23

Sep 6 vs NCOE L 21-25, 14-25

Sep 10 @ Galatia W 25-14, 25-9

Sep 11 @ Eldorado * W 25-21, 25-15

Sep 13 Carmi-White Co. * W 25-13, 25-15

Sep 18 @ Fairfield * L 17-25, 18-25

Sep 20 Johnston City * W 25-18, 25-18

Sep 24 @ Zeigler-Royalton W 25-14, 25-19

Sep 25 Christopher W 25-14, 25-18

Sep 27 Eldorado * W 25-18, 25-7

Oct 2 @ Carmi-White Co. * L 26-24, 24-26, 15-25

Oct 4 Fairfield * L 19-25, 25-13, 12-25

Oct 9 @ Johnston City * W 25-15, 26-24

Oct 11 @ Edwards Co. * W 25-21, 28-26

Oct 13 @ Edwards Co. Tournament

Oct 13 vs Wayne City W 25-11, 25-9

Oct 13 vs Effingham L 25-19, 14-25, 12-15

Oct 13 vs Grayville W 25-23, 13-25, 15-12

Oct 13 vs Mt. Carmel W 23-25, 25-19, 16-14

Oct 13 vs Marshall L 17-25, 21-25

Oct 16 Edwards Co. * W 25-19, 25-22

Oct 18 Benton L 24-26, 25-22, 18-25

Oct 20 @ Fairfield Tournament

Oct 20 vs Benton L 20-25, 20-25

Oct 20 vs Martinsville W 25-17, 25-17

Oct 20 vs Trenton (Wesclin) W 25-17, 25-17

Oct 20 vs Cobden W 25-11, 25-16

Oct 20 vs Carmi-White Co. W 25-23, 19-25, 15-6

IHSA 2A FLORA REGIONAL

Oct 23 vs West Frankfort W 25-16, 25-19

Oct 25 vs Fairfield L 13-25, 25-12, 21-25

JOHNSTON CITY

Aug 21 @ Wayne City W 22-25, 25-15, 25-15

Aug 23 @ Goreville L 22-25, 26-28

Aug 25 Johnston City Tournament

Aug 25 vs Galatia W 25-21, 25-19

Aug 25 vs Crab Orchard L 20-25, 21-25

Aug 25 vs Thompsonville W 24-26, 25-20, 15-12

Aug 28 Zeigler-Royalton W 16-25, 25-18, 25-18

Aug 29 @ Carrier Mills W 26-28, 25-18, 25-23

Aug 30 Edwards Co. * L 10-25, 9-25

Sep 5 Christopher W 18-25, 25-17, 25-19

Sep 6 Shawnee W 25-10, 25-14

Sep 10 @ NCOE L 17-25, 9-25

Sep 11 @ Carmi-White Co. * L 10-25, 20-25

Sep 13 Fairfield * L 14-25, 14-25

Sep 18 @ Edwards Co. * L 8-25, 10-25

Sep 19 Galatia W 25-13, 25-20

Sep 20 @ Hamilton Co. * L 18-25, 18-25

Sep 22 @ Herrin Tournament

Sep 22 vs Herrin L 18-25, 17-25

Sep 22 vs Woodlawn W 25-23, 11-25, 16-14

Sep 22 vs Marion L 21-25, 18-25

Sep 22 vs Crab Orchard L 20-25, 17-25

Sep 25 Eldorado * W 23-25, 25-19, 25-19

Sep 27 Carmi-White Co. * L 18-25, 15-25

Oct 2 @ Fairfield * L 19-25, 20-25

Oct 4 @ Cobden L 18-25, 29-31

Oct 6 @ Marion Tournament

Oct 6 vs Carterville L 20-25, 20-25

Oct 6 vs Herrin L 19-25, 13-25

Oct 6 vs Galatia W 25-19, 25-22

Oct 6 vs NCOE L 18-25, 16-25

Oct 9 Hamilton Co. * L 15-25, 24-26

Oct 11 @ Eldorado * MISSING RESULT

Oct 15 @ West Frankfort L 20-25, 15-25

Oct 16 Elverado L 25-22, 11-25, 8-25

Oct 18 Sesser-Valier-Waltonville MISSING RESULT

IHSA 2A FLORA REGIONAL

Oct 22 vs Eldorado W 21-25, 25-18, 27-25

Oct 23 vs Fairfield L 16-25, 20-25

* BDC-East Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

WEST DIVISION

CHESTER

Aug 25 Sesser-Valier-Waltonville * W 25-22, 25-14

Aug 27-31 @ Marissa/New Athens Tournament

Aug 27 vs Pinckneyville L 17-21, 21-17, 11-15

Aug 27 vs Marissa-Coulterville W 22-20, 21-9

Aug 29 vs Steeleville @ Marissa W 21-18, 8-21, 21-17

Aug 30 vs Red Bud W 18-21, 21-15, 21-19

Aug 30 vs New Athens L 21-32, 19-21

Sep 6 Christopher * W 25-12, 25-15

Sep 11 @ Trico * L 22-25, 23-25

Sep 12 @ Vienna * W 25-11, 25-21

Sep 13 Goreville * W 25-14, 25-19

Sep 17 @ Zeigler-Royalton * W 21-25, 25-19, 25-22

Sep 18-20 @ Trico Tournament

Sep 18 vs Marrissa-Coulterville L 19-21, 15-21

Sep 18 vs Okawville W  21-18, 23-21

Sep 19 vs Steeleville W 21-18, 21-16

Sep 20 vs Trico W 21-15, 21-11

Sep 20 vs Sparta W 21-18, 22-20

Sep 24 Valmeyer L 23-25, 22-25

Sep 25 @ Sesser-Valier-W * L 21-25, 25-18, 19-25

Sep 27 Trico * L 23-25, 26-24, 20-25

Oct 1 @ Steeleville L 17-25, 25-22, 25-27

Oct 2 Vienna * W 25-20, 25-18

Oct 4 @ Goreville * W 25-19, 25-23

Oct 9 Zeigler-Royalton * W 25-18, 25-18

Oct 11 Waterloo (Gibault) L 18-25, 25-11, 10-15

Oct 13 @ Freeburg Tournament

Oct 13 vs Freeburg L 8-25, 8-25

Oct 13 vs Lovejoy W 25-14, 25-18

Oct 13 vs Waterloo (Gibault) L 18-25, 25-11, 10-15

Oct 13 vs Waterloo (HS) L 15-25, 10-25

Oct 15 @ Sparta L 22-25, 23-25

Oct 16 @ Christopher * W 25-16, 25-18

IHSA 2A DU QUOIN REGIONAL

Oct 22 vs Red Bud W 25-23, 25-20

Oct 23 vs Pinckneyville W Forfeit 25-0, 25-0

Pct 25 vs Du Quoin L 20-25, 14-25

CHRISTOPHER

Aug 21 Woodlawn L 27-25, 22-25, 21-25

Aug 23 Thompsonville W 25-16, 28-26

Aug 28 Cobden W 25-11, 22-25, 25-21

Sep 1 @ Du Quoin Tournament

Sep 1 vs Wayne City W 18-21, 21-4, 15-10

Sep 1 vs Goreville L 16-21, 18-21

Sep 1 vs Du Quoin L 8-21, 14-21

Sep 1 vs Okawville L 14-25, 23-25

Sep 1 vs Wayne City W 25-23, 25-12

Sep 5 @ Johnston City L 25-18, 17-25, 19-25

Sep 6 @ Chester * L 12-25, 15-25

Sep 11 Sesser-Valier-Waltonville * W 25-20, 17-25, 28-26

Sep 15 @ Massac Co. Tournament

Sep 15 vs Anna-Jonesboro L 23-25, 21-25

Sep 15 vs Massac Co. L 14-25, 10-25

Sep 15 vs Centralia L 22-25, 11-25

Sep 15 vs Cobden L 14-25, 23-25

Sep 18 Vienna * W 25-14, 25-4

Sep 20 Zeigler-Royalton * L 13-25, 18-25

Sep 24 Trico * L 28-26, 22-25, 19-25

Sep 25 @ Hamilton Co. L 14-25, 18-25

Sep 27 Goreville * W 25-16, 25-14

Oct 2 @ Sesser-Valier-Waltonville * W 20-25, 25-19, 25-22

Oct 9 @ Trico * L 14-25, 20-25

Oct 10 NCOE L 14-25, 11-25

Oct 11 @ Vienna * L 10-25, 25-22, 20-25

Oct 15 @ Goreville * L 25-17, 15-25, 24-26

Oct 16 Chester * L 16-25, 18-25

Oct 18 @ Zeigler-Royalton * L 26-24, 8-25, 19-25

Oct 20 @ Fairfield Tournament

Oct 20 vs Carmi-White Co. L 8-25, 21-25

Oct 20 vs Pinckneyville L 20-25, 13-25

Oct 20 vs Olney (Richland Co.) L 14-25, 17-25

Oct 20 vs Salem L 23-25, 24-26

Oct 20 vs Flora L 13-25, 21-25

IHSA 1A WAYNE CITY REGIONAL

Oct 22 vs Wayne City W 25-21, 25-27, 25-23

Oct 23 vs Woodlawn L 13-25, 14-25

GOREVILLE

Aug 23 Johnston City W 25-22, 28-26

Aug 27 Carrier Mills L 25-21, 17-25, 18-25

Aug 28 @ Crab Orchard L 10-25, 23-25

Aug 30 Zeigler-Royalton * W 25-21, 25-23

Sep 1 @ Du Quoin Tournament

Sep 1 vs Du Quoin L 8-21, 17-21

Sep 1 vs Christopher W 21-16, 21-18

Sep 1 vs Wayne City W 21-16, 18-21, 15-6

Sep 1 vs Sparta W 10-25, 25-20, 15-5

Sep 1 vs Du Quoin L 10-25, 15-25

Sep 6 Trico * L 22-25, 23-25

Sep 11 @ Vienna * L 25-13, 17-25, 21-25

Sep 13 @ Chester * L 14-25, 19-25

Sep 15 @ Vienna Tournament

Sep 15 vs Vienna W 23-25, 25-19, 15-11

Sep 15 vs Crab Orchard L 25-14, 15-25, 10-15 

Sep 15 vs Elverado L 19-25, 15-25

Sep 15 vs Zeigler-Royalton W 25-14, 25-18

Sep 18 @ Sesser-Valier-Waltonville * W 25-20, 25-17

Sep 21 Century W 25-22, 25-23

Sep 24 @ Elverado L 18-25, 19-25

Sep 27 @ Christopher * L 16-25, 14-25

Oct 4 Chester * L 19-25, 23-25

Oct 6 @ Thompsonville Tournament

MISSING RESULTS

Oct 10 Sesser-Valier-Waltonville * L 23-25, 15-25

Oct 11 @ Cobden L 25-13, 15-25, 23-25

Oct 12 Vienna * W 25-18, 25-18

Oct 15 Christopher * W 17-25, 25-15, 26-24

Oct 16 @ Trico * L 16-25, 13-25

Oct 17 @ Zeigler-Royalton * W 25-14, 21-25, 26-24

IHSA 1A GALLATIN CO. REGIONAL

Oct 23 vs Gallatin Co. W 25-18, 25-19

Oct 25 vs Carrier Mills-Stonefort L 18-25, 21-25

SESSER-VALIER-WALTONVILLE

Aug 23 Woodlawn L 11-25, 15-25

Aug 25 @ Chester * L 22-25, 14-25

Aug 28 @ Elverado L 11-25, 14-25

Aug 30 Vienna * W 25-19, 25-15

Sep 4 @ Hamlton Co. L 18-25, 6-25

Sep 6 Zeigler-Royalton * W 26-24, 25-20

Sep 8 @ Benton Tournament

Sep 8 vs Fairfield L 15-25, 16-25

Sep 8 vs Benton L 23-25, 15-25

Sep 8 vs Thompsonville W 25-20, 25-23

Sep 8 vs Woodlawn L 12-25, 21-25

Sep 8 vs Valmeyer L 16-25, 20-25

Sep 11 @ Christopher * L 20-25, 25-17, 26-28

Sep 13 Trico * L 26-28, 23-25

Sep 18 Goreville * L 20-25, 17-25

Sep 20 West Frankfort W 26-24, 25-16

Sep 22 @ Herrin Tournament

Sep 22 vs Herrin L 15-25, 13-25

Sep 22 vs Shawnee W 25-10, 25-17

Sep 22 vs Galatia W 25-17, 28-26

Sep 22 vs Steeleville L 14-25, 23-25

Sep 22 vs Woodlawn L 21-25, 16-25

Sep 25 Chester * W 25-21, 18-25, 25-19

Sep 27 @ Vienna * L 18-25, 17-25

Oct 2 Christopher * L 25-20, 19-25, 22-25

Oct 4 @ Trico * L 18-25, 20-25

Oct 10 @ Goreville * W 25-23, 25-15

Oct 11 @ Zeigler-Royalton * W NEED SCORE

Oct 16 Eldorado MISSING RESULT

Oct 18 @ Johnston City MISSING RESULT

IHSA 2A DU QUOIN REGIONAL

Oct 22 vs Sparta L 14-25, 19-25

TRICO

Aug 23 Zeigler-Royalton * W 22-25, 25-18, 25-12

Aug 27-30 @ Marissa/New Athens Tournament

Aug 28 vs New Athens L 14-21, 21-19, 9-15

Aug 28 vs Waterloo (Gibault) L 21-18, 17-21, 7-15

Aug 29 vs Lebanon W 21-11, 22-20

Aug 30 vs Okawville W 21-17, 21-19

Aug 30 vs Marissa-Coulterville L 21-7, 17-21, 16-21

Sep 5 Steeleville L 20-25, 25-18, 22-25

Sep 6 @ Goreville * W 25-22, 25-23

Sep 10 Okawville L 17-25, 19-25

Sep 11 Chester * W 25-22, 25-23

Sep 13 @ Sesser-Valier-Waltonville * W 28-26, 25-23

Sep 18-20 Trico Tournament

Sep 18 vs Okawville W 21-6, 21-19

Sep 18 vs Sparta W 21-17, 16-21, 15-14

Sep 19 vs Marissa-Coulterville L 15-21, 20-22

Sep 20 vs Steeleville L 8-21, 11-21

Sep 20 vs Chester L 15-21, 11-21

Sep 24 @ Christopher * W 26-28, 25-22, 25-19

Sep 25 Vienna * W 25-18, 26-24

Sep 27 @ Chester * W 25-23, 24-26, 25-20

Sep 29 @ Sparta Tournament

Sep 29 vs Sparta L 17-25, 21-25

Sep 29 vs Steeleville L 19-25, 25-22, 13-15

Sep 29 vs Marissa-Coulterville W 25-20, 25-14

Sep 29 vs Sparta L 20-25, 20-25

Oct 1 @ Zeigler-Royalton * W 25-19, 25-15

Oct 4 Sesser-Valier-Waltonville *W 25-18, 25-20

Oct 6 @ Red Bud Tournament

Oct 6 vs Dupo W 21-9, 21-12

OCt 6 vs Roxana L 14-21, 7-21

Oct 6 vs Lovejoy W 21-4, 21-7

Oct 6 vs Trenton (Wesclin) L 14-21, 8-21

Oct 6 vs Red Bud L 22-20, 14-21, 10-15

Oct 8 @ Du Quoin L 11-25, 8-25

Oct 9 Christopher * W 25-14, 25-20

Oct 16 Goreville * W 25-16, 25-13

Oct 17 Pinckneyville L 14-25, 19-25

Oct 18 @ Vienna * W 25-18, 25-23

IHSA 2A VIENNA REGIONAL

Oct 23 vs Marissa-Coulterville W 13-25, 25-21, 25-20

Oct 25 vs Nashville L 14-25, 15-25

VIENNA

Aug 27 Zeigler-Royalton * L 12-25, 23-25

Aug 30 @ Sesser-Valier-Waltonville * L 19-25, 15-25

Sep 4 Crab Orchard L 23-25, 20-25

Sep 6 @ Galatia W 25-20, 21-25, 25-13

Sep 8 @ Carrier Mills Tournament MISSING RESULTS

Sep 8 vs Crab Orchard W 25-17, 25-23

Sep 8 vs Carrier Mills W 25-23, 25-16

Sep 11 Goreville * W 13-25, 25-17, 25-21

Sep 12 Chester * L 11-25, 21-25

Sep 15 Vienna Tournament

Sep 15 vs Zeigler-Royalton L 22-25, 27-29

Sep 15 vs Goreville L 25-23, 19-25, 11-15

Sep 15 vs Elverado L 25-27, 10-25

Sep 15 vs Crab Orchard L 25-27, 25-18, 13-15

Sep 18 @ Christopher * L 14-25, 4-25

Sep 20 @ Carrier Mills W 29-27, 9-25, 25-19

Sep 25 @ Trico * L 18-25, 24-26

Sep 27 Sesser-Valier-Waltonville * W 25-18, 25-17

Oct 1 Cobden L 21-25, 20-25

Oct 2 @ Chester * L 21-25, 20-25

Oct 4 @ Zeigler-Royalton * W 30-28, 12-25, 25-11

Oct 10 @ Eldorado W 25-22, 19-25, 25-19

Oct 11 Christopher * W 25-10, 22-25, 25-20

Oct 12 @ Goreville * L 18-25, 18-25

Oct 16 Century W 25-23, 25-22

Oct 18 Trico * L 18-25, 23-25

IHSA 2A VIENNA REGIONAL

Oct 22 vs Anna-Jonesboro L 25-15, 20-25, 13-25

 

ZEIGLER-ROYALTON

Aug 21 Galatia W 25-22, 25-23

Aug 23 @ Trico * L 25-22, 18-25, 12-25

Aug 27 @ Vienna * W 25-12, 25-23

Aug 28 @ Johnston City L 25-16, 18-25, 18-25

Aug 30 @ Goreville * L 21-25, 23-25

Sep 6 @ Sesser-Valier-Waltonville * L 24-26, 20-25 

Sep 15 @ Vienna Tournament

Sep 15 vs Vienna W 25-22, 29-27

Sep 15 vs Goreville L 14-25, 18-25 

Sep 15 vs Elveardo L 20-25, 20-25

Sep 15 vs Crab Orchard L 25-21, 19-25, 11-15

Sep 17 Chester * L 25-21, 19-25, 22-25

Sep 18 @ Webber Township W 25-20, 25-16

Sep 20 @ Christopher * W 25-13, 25-18

Sep 24 Hamilton Co. L 14-25, 19-25

Sep 25 @ Gallatin Co. W 25-22, 25-22

Oct 1 Trico * L 19-25, 15-25

Oct 2 Eldorado W 25-15, 16-25, 25-20

Oct 4 Vienna * L 28-30, 25-12, 11-25

Oct 9 @ Chester * L 18-25, 18-25

Oct 11 Sesser-Valier-Waltonville * L NEED SCORE

Oct 15 @ Elverado L 25-19, 22-25, 6-25

Oct 17 Goreville * L 14-25, 25-21, 24-26

Oct 18 Christopher * W 24-26, 25-8, 25-19

IHSA 1A WAYNE CITY REGIONAL

Oct 22 vs Webber Township W 25-10, 25-12

Oct 23 vs Grayville L 17-25, 17-25

* BDC-West Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

© 2015-2019 Black Diamond Conference.  Proudly created with Wix.com