2017 Volleyball Schedules

EAST DIVISION

CARMI-WHITE CO.

Aug 21 Mt. Carmel W 25-17, 28-16

Aug 22 @ Edwards Co-. * L 14-25, 21-25

Aug 31 @ Gallatin Co. L 19-25, 25-18, 25-27

Sep 5 @ Flora W 25-23, 25-14

Sep 6-7 @ NCOE Tournament

Sep 6 vs Hamilton Co. L 23-25, 13-25

Sep 6 vs NCOE L 21-25, 15-25

Sep 7 vs Eldorado W 26-24, 25-19

Sep 7 vs Thompsonville W 25-18, 25-15

Sep 11 Edwards Co. * L 25-23, 15-25, 17-25

Sep 12 @ Johnston City * W 25-22, 25-14

Sep 14 Hamilton Co. * W 25-16, 19-25, 25-21

Sep 16 @ West Frankfort Tournament

vs Egyptian W 25-11, 25-15

vs West Frankfort W 25-22, 25-17

vs ??? Won

Sep 19 @ Eldorado * W 25-10, 25-19

Sep 26 Fairfield * L 23-25, 15-25

Sep 28 Johnston City * W 25-15, 25-8

Oct 2 @ Mt. Vernon, IN L 15-25, 16-25, 19-25

Oct 3 @ Hamilton Co. * L 19-25, 16-25

Oct 5 Eldorado * W 25-9, 25-9

Oct 12 @ Fairfield * L 26-24, 25-11

Oct 17 Grayville W 25-17, 25-15

Oct 21 @ Fairfield Tournament

vs Martinsville W 25-22, 25-12

vs Cobden W 21-25, 25-21, 15-8

vs Casey-Westfield W 25-22, 25-18

vs Benton L 18-25, 21-25

vs Salem L 22-25, 25-20, 12-15

IHSA 2A MT. CARMEL REGIONAL

Oct 23 vs Bridgeport (Red Hill) W 25-10, 25-7

Oct 24 vs Hamilton Co. W 25-19, 25-20

Oct 26 vs Edwards Co. L 16-25, 16-25

​EDWARDS CO.

Aug 22 Carmi-White Co. * W 25-21.  25-14

Aug 24 Mt. Carmel W 25-13, 25-10

Aug 29 @ Massac Co. L 17-25, 25-19, 13-25

Aug 31 Johnston City * W 25-11, 25-15

Sep 2 @ Casey-Westfield Tournament

vs Monticello W 25-17, 25-9

vs Newton W 25-17, 25-23

vs Teutopolis W 27-25, 25-15

vs Hartsburg-Emden W 22-25, 25-19 15-10

vs Mt. Zion L 16-25, 14-25

Sep 5 Grayville W 25-10, 25-16

Sep 7 @ Newton W 20-25, 25-19, 25-9

Sep 9 @ Shelbyville Tournament

vs Casey-Westfield W 23-25, 25-14, 20-18

vs Pana W 14-25, 25-23, 20-18

vs Monticello W 25-7, 20-25, 15-7

vs New Berlin W 25-22, 26-27, 15-7

vs Pana L 18-25, 22-25

Sep 11 @ Carmi-White Co. * W 23-25, 25-15, 25-17

Sep 19 @ Johnston City * W 27-25, 25-12

Sep 21 @ Olney (Richland Co.) W 25-22, 25-21

Sep 25 Eldorado * W 25-9, 25-11

Sep 28 Fairfield * W 25-17, 25-11

Oct 4 @ Eldorado * W 25-16, 25-11

Oct 9 @ Fairfield * W 25-23, 25-18

Oct 12 @ Hamilton Co. * W 25-10, 25-20

Oct 14 Edwards Co. Tournament

vs Robinson W 25-20, 25-8

vs Marshall W 25-9, 25-11

vs Newton W 26-24. 25-16

vs Effingham W 25-22, 25-13

vs Flora W 25-13, 25-16

Oct 17 Hamilton Co. * W 25-15, 25-16

Oct 21 @ Mt. Pulaski Tournament

vs Mt. Zion L 18-25, 25-20, 10-15

vs Windsor/Stewardson-Strasburg L 11-25, 26-28

vs Mason City (Illini Central) W 26-24, 25-19

vs Waterloo (Gibault) W 25-23, 25-15

vs Shelbyville W 25-13, 25-23

IHSA 2A MT. CARMEL REGIONAL

Oct 24 vs Mt. Carmel W 25-10, 25-18

Oct 26 vs Carmi-White Co. W 25-16, 25-16

IHSA 2A ROBINSON SECTIONAL

Oct 30 vs Kansas (Tri-County Coop) L 25-22, 23-25, 18-25

ELDORADO

Aug 24 @ Galatia L 24-26, 23-25

Aug 29 Harrisburg L 11-25, 14-25

Sep 6-7 @ NCOE Tournament

Sep 6 vs Hamilton Co. L 12-25, 15-25

Sep 6 vs Thompsonville L 21-25, 18-25

Sep 7 vs Carmi-White Co. L 24-26, 19-25

Sep 7 vs NCOE L 17-25, 14-25

Sep 9 @ Carrier Mills Tournament

vs Crab Orchard W 26-28, 25-18, 15-12

vs Carrier Mills W 25-19, 25-22

vs Galatia W 24-26, 25-19, 15-9

vs NCOE L 18-25, 15-25

Sep 12 @ Hamilton Co. * L 21-25, 16-25

Sep 13 @ Carrier Mills W 26-24, 25-19

Sep 18 @ Gallatin Co. L 14-25, 22-25

Sep 19 Carmi-White Co. * L 10-25, 19-25

Sep 21 @ Fairfield * L 21-25, 8-25

Sep 25 @ Edwards Co. * L 9-25, 11-25

Sep 26 Johnston City * W 19-25, 25-16, 25-18

Sep 28 Hamilton Co. * L 17-25, 15-25

Oct 3 Zeigler-Royalton W 19-25, 25-17, 25-16

Oct 4 Edwards Co. * L 16-25, 11-25

Oct 5 @ Carmi-White Co. * L 25-9, 25-9

Oct 10 Fairfield * L 25-18, 25-13

Oct 11 @ Vienna W 25-22, 25-22

Oct 12 @ Johnston City * W 25-23, 21-25, 25-11

Oct 17 Sesser-Valier/Waltonville W 25-10, 25-22

IHSA 2A FAIRFIELD REGIONAL

Oct 23 vs Robinson L 24-26, 13-25

FAIRFIELD

Aug 31 Wayne City W 25-13, 25-13

Sep 2 @ Casey-Westfield Tournament

Sep 2 vs Harsburg-Emden L 27-25, 10-25, 10-15

Sep 2 vs Effingham (St. Anthony) W 25-23, 25-17

Sep 2 vs Casey-Westfield W 20-25, 25-19, 16-14

Sep 2 vs Olney (Richland Co.) L 25-21, 23-25, 4-15

Sep 2 vs Teutopolis L 17-25, 19-25

Sep 7 Grayville W 25-7, 25-10

Sep 9 @ Benton Tournament

vs Sesser-Valier-Waltonville W 25-21, 25-16

vs Woodlawn W 25-21, 25-17

vs Nashville L 19-25, 24-26

vs Valmeyer L 25-17, 20-25, 9-15

vs Benton L 17-25, 23-25

Sep 14 Johnston City * W 25-21, 25-8

Sep 19 @ Hamilton Co. * W 25-15, 25-32

Sep 21 Eldorado * W 25-21, 25-8

Sep 25 @ Mt. Carmel W 25-12, 25-16

Sep 26 @ Carmi-White Co. * W 25-23, 25-15

Sep 28 @ Edwards Co. * L 17-25, 11-25

Oct 3 @ Johnston City * W 25-12, 25-19

Oct 5 Hamilton Co. * W 25-20, 11-25, 25-22

Oct 9 Edwards Co. * L 23-25, 18-25

Oct 10 @ Eldorado * W 25-18, 25-13

Oct 12 Carmi-White Co. * W 26-24, 25-11

Oct 14 @ Edwards Co. Tournament 

vs Casey-Westfield L 11-25, 25-19, 12-15

vs Wayne City W 25-23, 25-15

vs Marshall W 25-21, 21-25, 15-8

vs Effingham L 25-11, 23-25, 15-17

vs Mt. Carmel W 25-13, 25-17

Oct 17 @ NCOE L 25-13, 14-25, 13-25

Oct 19 @ Cisne L 23-25, 25-12, 24-26

Oct 21 Fairfield Tournament 

vs Carterville W 25-20, 26-24

vs Martinsville W 25-12, 29-27

vs Massac Co. L 20-25, 19-25

vs Flora W 25-20, 25-21

vs Benton W 25-15, 12-25, 15-11

IHSA 2A FAIRFIELD REGIONAL

Oct 24 vs Flora W 25-23, 25-21

Oct 26 vs Newton L 24-26, 17-25

HAMILTON CO.

Aug 22 Crab Orchard W 25-17, 25-14

Aug 31 @ Thompsonville L 21-25, 25-21, 23-25

Sep 5 @ Sesser-Valier-Waltonville W 25-16, 25-14

Sep 6-7 @ NCOE Tournament

Sep 6 vs Carmi-White Co. W 25-23, 25-13

Sep 6 vs Eldorado W 25-12, 25-15

Sep 7 vs Thompsonville W 25-19, 24-26, 15-8

Sep 7 vs NCOE L 22-25, 23-25

Sep 11 Galatia  W 25-10, 25-11

Sep 12 Eldorado * W 25-21, 25-16

Sep 14 @ Carmi-White Co. * L 16-25, 25-19, 21-25

Sep 19 Fairfield * L 15-25, 23-25

Sep 21 @ Johnston City * W 25-17, 25-9

Sep 25 Zeigler-Royalton W 25-15, 25-20

Sep 28 @ Eldorado * W 25-17, 25-15

Oct 3 Carmi-White Co. * W 25-19, 25-16

Oct 5 @ Fairfield * L 20-25, 25-11, 22-25

Oct 10 Johnston City * W 25-7, 25-15

Oct 12 Edwards Co. * L 10-25, 20-25

Oct 14 @ Edwards Co. Tournament

vs Newton L 16-25, 22-25

vs Mt. Carmel W 29-27, 25-20

vs Olney (Richland Co.) W 22-25, 28-26, 15-11

vs Robinson W 25-22, 26-24

vs Casey-Westfield W 25-19, 25-19

Oct 17 @ Edwards Co. * L 15-25, 16-25

Oct 19 @ Benton W 25-23, 19-25, 25-18

Oct 21 @ Fairfield Tournament

vs Salem W 25-19, 25-19

vs Olney (Richland Co.) L 21-25, 13-25

vs Pinckneyville L 22-25, 14-25

vs Casey-Westfield W 29-27, 21-25, 15-8

vs Christopher W 25-17, 25-16

IHSA 2A MT. CARMEL REGIONAL

Oct 24 vs Carmi-White Co. L 19-25, 20-25

 

JOHNSTON CITY

Aug 22 Wayne City W 25-15, 23-25, 27-25

Aug 24 Goreville W 25-19, 25-23

Aug 29 @ Zeigler-Royalton L 25-10, 20-25, 20-25

Aug 30 Carrier Mills  W 25-22, 25-23

Aug 31 @ Edwards Co. * L 11-25, 15-25

Sep 6 @ Christopher L 15-25, 23-25

Sep 9 @ Benton Tournament

vs Pinckneyville L 17-25, 11-25

vs Benton L 17-25, 22-25

vs Grayville L 21-25, 16-25

Sep 12 Carmi-White Co. * L 22-25, 14-25

Sep 14 @ Fairfield * L 10-25, 9-25

Sep 19 Edwards Co. * L 25-27, 12-25

Sep 20 @ Galatia W 25-22, 25-15

Sep 21 Hamilton Co. * L 17-25, 9-25

Sep 23 @ Herrin Tournament

vs Gallatin Co. W 25-18, 25-19

vs Herrin L 16-25, 21-25

vs Mt. Vernon L 19-25, 28-26, 6-15

Sep 26 @ Eldorado * L 25-19, 16-25, 18-25

Sep 28 @ Carmi-White Co. * L 15-25, 8-25

Oct 3 Fairfield * L 12-25, 19-25

Oct 10 @ Hamilton Co. * L 7-25, 15-25

Oct 12 Eldorado * L 23-25, 25-21, 11-25

Oct 16 West Frankfort L 28-26, 19-25, 9-25

Oct 19 @ Sesser-Valier-Waltonville L 21-25, 25-17, 6-25

IHSA 2A ANNA-JONESBORO REGIONAL

Oct 23 vs Vienna L 25-20, 23-25, 20-25

* BDC-East Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

WEST DIVISION

CHESTER

Aug 26 @ Sesser-Valier-W * W 24-26, 25-13, 25-11

Aug 28-Sep 1 @ Marissa Tournament

Aug 28 vs Lebanon W 21-23, 21-12, 15-7

Aug 28 vs Okawville W 21-14, 21-6

Aug 30 vs Steeleville L 21-23, 21-16, 12-15

Aug 31 vs Columbia L 19-21, 6-21

Aug 31 vs Trenton (Wesclin) L 10-21, 21-18, 20-22

Sep 7 @ Christopher * W 22-25, 27-25, 25-14

Sep 12 Trico * L 16-25, 25-21, 23-25

Sep 13 Vienna * W 25-18, 25-11

Sep 14 @ Goreville * W 25-21, 25-16

Sep 18 Zeigler-Royalton * W 25-16, 25-13

Sep 19-21 @ Trico Tournament

Sep 19 vs Okawville W 21-16, 19-21, 15-13

Sep 19 vs Trico W 21-11, 21-11

Sep 20 vs Sparta W 21-13, 19-21, 15-13

Sep 21 vs Marissa W 21-12, 21-16

Sep 21 vs Steeleville W 21-9, 21-18

Sep 25 @ Valmeyer L 22-25, 20-25

Sep 26 Sesser-Valier-Waltonville * W 27-25, 25-17

Sep 27 Steeleville W 25-22, 20-25, 25-23

Sep 28 @ Trico * L 25-27, 25-12, 19-25

Oct 3 @ Vienna * W 27-25, 25-14

Oct 5 Goreville * W 25-12, 25-15

Oct 10 @ Zeigler-Royalton * W 25-22, 25-15

Oct 12 @ Waterloo (Gibault) W 25-27, 26-24, 25-14

Oct 14 @ Freeburg Tournament

vs Alton (Marquette) W 25-9, 25-16

vs Greenville L 12-25, 14-25

vs Waterloo (HS) W 17-25, 25-17, 15-8

vs Waterloo (Gibualt) W 25-14, 18-25, 15-12

Oct 16 Sparta W 25-16, 22-25, 25-17

Oct 17 Christopher * W 25-14, 19-25, 25-23

IHSA 2A ANNA-JONESBORO REGIONAL

Oct 24 vs Anna-Jonesboro W 25-12, 8-25, 25-23

Oct 26 vs Pinckneyville L 21-25, 10-25

CHRISTOPHER

Aug 24 @ Thompsonville L 16-25, 19-25

Aug 29 @ Cobden L 15-25, 12-25

Sep 2 @ Du Quoin Tournament

Sep 2 vs Elverado W 25-23, 21-25, 15-9

Sep 2 vs Okawville L 16-25, 22-25

Sep 2 vs Du Quoin L 18-25, 11-25

Sep 2 vs Wayne City W 14-25, 25-19, 15-11

Sep 2 vs Elverado L 25-23, 18-25, 15-17

Sep 6 Johnston City W 25-15, 25-23

Sep 7 Chester * L 25-22, 25-27, 14-25

Sep 12 @ Sesser-Valier-Waltonville * W 25-21, 31-29

Sep 16 @ Massac Co. Tournament 

Sep 16 vs New Athens L 14-25, 20-25

Sep 16 vs Marion L 12-25, 18-25

Sep 16 vs Century L 21-25, 16-25
Sep 16 vs Anna-Jonesboro L 25-16, 23-25, 12-15

Sep 19 @ Vienna * W 15-25, 25-14, 25-15

Sep 21 @ Zeigler-Royalton * W 25-15, 23-25, 25-14

Sep 25 @ Trico * W 16-25, 25-19, 25-21

Sep 27 @ Woodlawn L 18-25, 17-25

Sep 28 @ Goreville * L 10-25, 20-25

Oct 3 Sesser-Valier-Waltonville * L 25-17, 19-25, 21-25

Oct 10 Trico * L 25-23, 18-25, 22-25

Oct 12 Vienna * W 25-8, 25-13

Oct 16 Goreville * W 25-20, 25-20

Oct 17 @ Chester * L 14-25, 25-19, 23-25

Oct 19 Zeigler-Royalton * W 25-16, 26-24

Oct 21 @ Fairfield Tournament

vs Hamilton Co. L 17-25 ,16-25

vs Casey-Westfield W 25-17, 25-20

vs Pinckneyville L 19-25, 23-25

vs Grayville L 22-25, 20-25

vs Cobden L 25-7, 14-25, 11-25

IHSA 1A ELVERADO REGIONAL

Oct 24 vs Elverado L 22-25, 19-25

GOREVILLE

Aug 24 @ Johnston City L 19-25, 23-25

Aug 29 Crab Orchard L 21-25. 25-20, 25-21

Aug 31 @ Zeigler-Royalton * L 19-25, 23-25

Sep 2 @ Du Quoin Tournament

Sep 2 vs Sparta L 18-25, 16-25

Sep 2 vs Herrin L 18-25, 16-25

Sep 2 vs Wayne City W 25-21, 25-16

Sep 2 vs Elverado L 25-15, 19-25, 10-15

Sep 2 vs Wayne City W 25-22, 25-17

Sep 7 Trico * L 18-25, 15-25

Sep 12 Vienna * W 25-19, 25-23

Sep 14 Chester * L 21-25, 16-25

Sep 16 @ Crab Orchard Tournament 

vs Vienna W 22-25, 25-13, 15-8

vs Crab Orchard L 18-25, 16-25

vs Elverado L 26-24, 20-25, 9-15

vs Z-R L 25-17, 22-25, 6-15

Sep 19 Sesser-Valier-W * L 23-25, 25-18, 12-25

Sep 25 Elverado W 17-25, 25-23, 25-23 

Sep 28 Christopher * W 25-10, 25-20

Oct 5 @ Chester * L 12-25, 15-25

Oct 7 @ Thompsonville Tournament

vs Wayne City W 25-17, 25-17

vs Webber Township W 25-21, 25-16

vs Carrier Mills L 27-25, 22-25, 8-15

vs Thompsonville L 19-25, 26-28

Oct 11 @ Sesser-Valier-W * L 26-24, 22-25, 18-25

Oct 12 Cobden L 18-25, 21-25

Oct 16 @ Christopher * L 20-25, 20-25

Oct 17 @ Trico * L 12-25, 26-28

Oct 18 Zeigler-Royalton * L 19-25, 25-9, 21-25

Oct 20 @ Vienna * W 21-25, 25-17, 25-13

IHSA 1A GOREVILLE REGIONAL

Oct 24 vs Meridian W 25-16, 21-25, 25-19

Oct 26 vs Gallatin Co. L 9-25, 8-25

SESSER-VALIER-WALTONVILLE

Aug 24 @ Woodlawn W 25-23, 19-25, 25-23

Aug 26 Chester * L 26-24, 13-25, 11-25

Aug 29 Elverado W 25-27, 25-12, 25-12

Aug 31 @ Vienna * L 17-25, 25-9, 16-25

Sep 5 Hamilton Co. L 16-25, 14-25

Sep 7 @ Zeigler-Royalton * L 21-25, 25-18, 23-25

Sep 9 @ Benton Tournament

vs Fairfield L 21-25, 16-25

vs Nashville L 18-25, 17-25

vs Woodlawn W 25-17, 25-27, 15-13

vs Thompsonville L 20-25, 20-25

vs Grayville W 25-17, 25-23

Sep 12 Christopher * L 21-25, 29-31

Sep 14 @ Trico * L 25-20, 14-25, 7-25

Sep 19 @ Goreville * W 25-23, 18-25, 25-12

Sep 23 @ Herrin Tournament

vs Farina (South Central) L 21-25, 25-17, 11-15

vs Carterville L 15-25, 17-25

vs Marissa W 25-21, 25-23

vs New Athens L 14-25, 9-25

vs Mt. Vernon L 23-25, 23-25

Sep 26 @ Chester * L 25-27, 17-25

Sep 28 Vienna * W 25-23, 25-16

Oct 3 @ Christopher * W 17-25, 25-19, 25-21

Oct 5 Trico *L 9-25, 11-25

Oct 11 Goreville * W 24-26, 25-22, 25-18

Oct 12 Zeigler-Royalton * W 25-12, 25-18

Oct 17 @ Eldorado L 10-25, 22-25

Oct 19 Johnston City W 25-21, 17-25, 25-6

IHSA 2A SPARTA REGIONAL

Oct 23 vs Du Quoin L 14-25, 20-25

TRICO

Aug 24 @ Zeigler-Royalton * W 25-16, 25-15

Aug 28-31 @ Marissa Tournament

Aug 28 vs Red Bud L 16-21, 20-22

Aug 28 vs Columbia L 14-21, 10-21

Aug 30 vs Lovejoy W 21-12, 21-13

Aug 31 vs Pinckneyville L 10-21, 19-21

Aug 31 vs Steeleville W 21-13, 21-17

Sep 6 @ Steeleville W 25-17, 25-22

Sep 7 @ Goreville * W 25-18, 25-15

Sep 11 Okawville W 25-23, 23-25, 25-18

Sep 12 @ Chester * W 25-16, 21-25, 25-23

Sep 14 Sesser-Valier-W * W 20-25, 25-14, 25-7

Sep 19-21 Trico Tournament

Sep 19 vs Marissa W 18-21, 21-19, 15-4

Sep 19 vs Chester L 11-21, 11-21

Sep 20 vs Okawville W 19-21, 21-10, 15-13

Sep 20 vs Steeleville L 12-21, 13-21

Sep 21 vs Sparta W 21-13, 21-13

Sep 25 Christopher * L 25-16, 19-25, 21-25

Sep 26 @ Vienna * W 25-23, 25-10

Sep 28 Chester * W 27-25, 12-25, 25-19

Sep 30 @ Sparta Tournament

Sep 30 vs Marissa W25-20, 25-14

Sep 30 vs Sparta L 25-20, 20-25, 12-15

Sep 30 vs Cobden L 25-27, 20-25

Sep 30 vs Marissa L 23-25, 21-25

Oct 2 Zeigler-Royalton * W 25-13, 25-12

Oct 5 @ Sesser-Valier-Waltonville * W 25-9, 25-11

Oct 7 @ Red Bud Tournament

vs Red Bud L 19-21, 16-21

vs Trenton (Wesclin) L 21-15, 20-22, 14-16

Oct 9 Du Quoin W 25-19, 25-17

Oct 10 @ Christopher * W 23-25, 25-18, 25-22

Oct 17 Goreville * W 25-12, 28-26

Oct 19 Vienna * 23-25, 13-25

IHSA 2A SPARTA REGIONAL

Oct 24 vs Marissa-Coulterville W 25-22, 23-25, 25-15

Oct 26 vs Red Bud L 21-25, 16-25

VIENNA

Aug 28 @ Zeigler-Royalton * L 26-28, 23-25

Aug 31 Sesser-Valier-W * W 25-17, 9-25, 25-16

Sep 5 @ Crab Orchard L 21-25, 11-25

Sep 7 Galatia L 18-25, 10-25

Sep 9 @ Carrier Mills Tournament

vs Gallatin Co. L 20-25, 25-21, 6-15

vs NCOE L 19-25, 12-25

vs Dongola W 25-13, 25-19

vs Galatia W 25-17, 19-25, 15-4

Sep 12 @ Goreville * L 19-25, 23-25

Sep 13 @ Chester * L 18-25, 11-25

Sep 16 @ Crab Orchard Tournament

vs Crab Orchard W 25-22, 28-26

vs Elverado W 20-25, 25-21, 15-8

vs Z-R W 27-25, 26-24

vs Goreville L 25-22, 13-25, 8-15

Sep 19 Christopher * L 25-15, 14-25, 15-25

Sep 21 Carrier Mills L 21-25, 22-25

Sep 26 Trico * L 23-25, 10-25

Sep 28 @ Sesser-Valier-Waltonville * L 23-25, 16-25

Oct 2 @ Cobden L 10-25, 13-25

Oct 3 Chester * L 25-27, 14-25

Oct 5 Zeigler-Royalton * L 19-25, 21-25

Oct 11 Eldorado L 22-25, 22-25

Oct 12 @ Christopher * L 8-25, 13-25

Oct 17 @ Century L 24-26, 16-25

Oct 19 @ Trico * W 25-23, 25-13

Oct 20 Goreville * L 25-21, 17-25, 13-25

IHSA 2A ANNA-JONESBORO REGIONAL

Oct 23 vs Johnston City W 20-25, 25-23, 25-20

Oct 24 vs Pinckneyville L 10-25, 22-25

ZEIGLER-ROYALTON

Aug 22 @ Galatia L 26-24, 18-25, 20-25

Aug 24 Trico * L 16-25, 15-25

Aug 28 Vienna * W 8-26, 25-23

Aug 29 Johnston City W 10-25, 25-20, 25-20

Aug 31 Goreville * W 25-19, 25-23

Sep 7 Sesser-Valier-Waltonville * W 25-21, 18-25, 25-23

Sep 16 @ Crab Orchard Tournament

vs Vienna L 25-27, 24-26

vs Crab Orchard L 24-26, 18-25

vs Elverado L 15-25, 25-27

vs Goreville W 17-25, 25-22, 15-6

Sep 18 @ Chester * L 16-25, 13-25

Sep 19 Webber Township W 25-17, 25-17

Sep 21 Christopher * L 15-25, 25-23, 14-25

Sep 25 @ Hamilton Co. L 15-25, 20-25

Sep 26 Gallatin Co. L 12-25, 13-25

Oct 2 @ Trico * L 13-25, 12-25

Oct 3 @ Eldorado L 25-19, 17-25, 16-25

Oct 5 @ Vienna * W 25-19, 25-21

Oct 10 Chester * L 22-25, 15-25

Oct 12 @ Sesser-Valier-Waltonville * L 12-25, 18-25

Oct 16 Elverado L 22-25, 13-25

Oct 18 @ Goreville * W 25-19, 9-25, 25-21

Oct 19 @ Christopher * L 16-25, 24-26

IHSA 1A ELVERADO REGIONAL

Oct 23 vs Webber Township W 14-25, 25-21, 25-23

Oct 24 vs NCOE L 8-25, 18-25

* BDC-West Conference Game

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

© 2015-2019 Black Diamond Conference.  Proudly created with Wix.com