2016 Volleyball Schedules

EAST DIVISION

CARMI-WHITE CO.

Aug 22 @ Mt. Carmel - W3 (1-0, 0-0)

Aug 23 Edwards Co. * L 24-26, 25-27 (1-1, 0-1)

Sep 1 Gallatin Co. W 25-21, 25-10 (2-1, 0-1)

Sep 6 Flora W 25-21, 25-15 (3-1, 0-1)

Sep 7-8 @ NCOE Tournament

Sep 7 vs Hamilton Co. L 16-25, 14-25 (3-2, 0-1)

Sep 7 vs NCOE L 18-25, 24-26 (3-3, 0-1)

Sep 8 vs Thompsonville L 25-22, 25-12 (3-4, 0-1)

Sep 8 vs Eldorado W 25-17, 25-17 (4-4, 0-1)

Sep 12 @ Edwards Co. * W 25-20, 25-22 (5-4, 1-1)

Sep 13 Johnston City * W 25-22, 25-23 (6-4, 2-1)

Sep 15 @ Hamilton Co. * L 22-25, 20-25 (6-5, 2-2)

Sep 17 @ West Frankfort Tournament

vs West Frankfort W 25-16, 25-21 (7-5, 2-2)

vs Carbondale W 25-9, 25-16 (8-5, 2-2)

Sep 20 Eldorado * W 25-10, 25-20 (9-5, 3-2)

Sep 27 @ Fairfield * L 25-20, 24-26, 15-25 (9-6, 3-3)

Sep 29 @ Johnston City * W No Score (10-6, 4-3)

Oct 4 Hamilton Co. * L 25-19, 19-25, 23-25 (10-7, 4-4)

Oct 6 @ Eldorado * W 25-14, 25-10 (11-7, 5-4)

Oct 13 Fairfield * W 25-20, 25-23 (12-7, 6-4)

Oct 18 @ Grayville W 25-14, 25-21 (13-7, 6-4)

Oct 22 @ Fairfield Tournament (W4-L1)

vs Massac Co. L 19-25, 20-25 (13-8, 6-4)

Won vs ?? (14-8, 6-4)

Won vs ?? (15-8, 6-4)

Won vs ?? (16-8, 6-4)

Won vs ?? (17-8, 6-4)

2A Edwards Co. Regional

Oct 25 vs Fairfield L 21-25, 21-25 (17W-9L, 6-4)

​EDWARDS CO.

Aug 23 @ Carmi-White Co. * W 26-24, 27-25 (1-0, 1-0)

Aug 25 @ Mt. Carmel W 25-10, 26-24 (2-0, 1-0)

Aug 30 Bridgeport (Red Hill) W 25-11, 25-10 (3-0, 1-0)

Sep 1 @ Johnston City * W 25-23, 25-15 (4-0, 2-0)

Sep 3 @ Casey Tournament

vs Hartsburg-Emden W 24-26, 25-20, 15-13 (5-0, 2-0)

vs Monticello W 25-15, 25-15 (6-0, 2-0)

vs Casey-Westfield W 25-14, 26-24 (7-0, 2-0)

vs Mt. Zion W 26-24, 11-25, 17-15 (8-0, 2-0)

vs Newton L 17-25, 16-25 (8-1, 2-0)

Sep 6 @ Grayville W 25-11, 25-11 (9-1, 2-0)

Sep 8 Newton L 25-21, 26-24 (9-2, 2-0)

Sep 10 @ Shelbyville Tournament

vs New Berlin W 15-25, 25-18, 15-9 (10-2, 2-0)

vs Pana L 26-24, 20-25, 14-16 (10-3, 2-0)

vs Charleston W 21-25, 25-23, 15-5 (11-3, 2-0)

vs Shelbyville L 25-20, 19-25, 14-16 (11-4, 2-0)

vs Monticello W 25-14, 25-22 (12-4, 2-0)

Sep 12 Carmi-White Co. * L 20-25, 22-25 (12-5, 2-1)

Sep 20 Johnston City  * W 25-13, 25-15 (13-5, 3-1)

Sep 22 Olney (Richland Co.) W 25-17, 27-25 (14-5, 3-1)

Sep 26 @ Eldorado * W 25-7, 25-11 (15-5, 4-1)

Sep 29 @ Fairfield * W 25-16, 25-22 (16-5, 5-1)

Oct 5 Eldorado * W 25-11, 25-8 (17-5, 6-1)

Oct 10 Fairfield * L 23-25, 25-23, 22-25 (17-6, 6-2)

Oct 13 Hamilton Co. * W 22-25, 25-12, 25-22 (18-6, 7-2)

Oct 15 Edwards Co. Tournament

vs Trico W 25-14, 25-12 (19-6, 7-2)

vs Robinson W 25-12, 25-23 (20-6, 7-2)

vs Marshall W 25-18, 25-19 (21-6, 7-2)

vs Newton W 25-18, 25-23 (22-6, 7-2)

vs Effingham W 25-18, 25-22 (23-6, 7-2)

Oct 18 @ Hamilton Co. * W 20-25, 25-19, 27-25 (24-6, 8-2)

Oct 22 @ Mt. Pulaski Tournament

vs Mt. Zion L 22-25, 18-25 (24-7, 8-2)

vs Illini Central W 25-16, 25-15 (25-7, 8-2)

vs Mt. Pulaski W 25-23, 25-18 (26-7, 8-2)

vs Shelbyville L 12-25, 22-25 (26-8, 8-2)

vs Waterloo (Gibault) W 15-25, 25-22, 28-26 (27-8, 8-2)

2A Edwards Co. Regional

Oct 25 vs Flora W 25-15, 25-17 (28-8, 8-2)

Oct 27 vs Fairfield W 25-10, 25-19 (29-8, 8-2)

2A Pinckneyville Sectional

Nov 1 vs Red Bud W 22-25, 31-29, 25-23 (30-8, 8-2)

Nov 3 vs Belleville (Althoff) L 16-25, 12-25 (30-9, 8-2)

ELDORADO

Aug 30 @ Harrisburg L 9-25, 4-25 (0-1, 0-0)

Sep 7-8 @ NCOE Tournament

Sep 7 vs NCOE L 7-25, 20-25 (0-2, 0-0)

Sep 7 vs Thompsonville L 13-25, 13-25 (0-3, 0-0)

Sep 10 @ Carrier Mills Tournament

vs Crab Orchard L 17-25, 19-25 (0-4, 0-0)

vs NCOE L 8-25, 13-25 (0-5, 0-0)

vs Gallatin Co. L 16-25, 21-25 (0-6, 0-0)

vs Galatia L 20-25, 24-26 (0-7, 0-0)

Sep 12 @ Carrier Mills L 11-25, 22-25 (0-8, 0-0)

Sep 13 Hamilton Co. * L 6-25, 15-25 (0-9, 0-1)

Sep 19 Gallatin Co. L 16-25, 26-24, 20-25 (0-10, 0-1)

Sep 20 @ Carmi-White Co. * L 10-25, 15-25 (0-11, 0-2)

Sep 22 Fairfield * L 9-25, 22-25 (0-12, 0-3)

Sep 26 Edwards Co.* L 7-25, 11-25 (0-13, 0-4)

Sep 27 @ Johnston City * L 14-25, 11-25 (0-14, 0-5)

Sep 29 @ Hamilton Co. * L 9-25, 21-25 (0-15, 0-6)

Oct 4 @ Zeigler-Royalton W 25-17, 16-25, 25-23 (1-15, 0-6)

Oct 5 @ Edwards Co. * L 11-25, 8-25 (1-16, 0-7)

Oct 6 Carmi-White Co. * L 14-25, 10-25 (1-17, 0-8)

Oct 11 @ Fairfield * L 18-25, 11-25 (1-18, 0-9)

Oct 12 Vienna W No Score (2-18, 0-9)

Oct 13 Johnston City * L2 (2-19, 0-10)

Oct 18 @ Sesser-Valier-Waltonville L2 (2-20, 0-10)

2A Edwards Co. Regional

Oct 24 vs Fairfield L 8-25, 16-25 (2-21, 0-10)

FAIRFIELD

Sep 1  @ Wayne City W 25-21, 25-16 (1-0, 0-0)

Sep 3 @ Casey-Westfield Tournament

vs Olney L 18-25, 21-25 (1-1, 0-0)

vs Teutopolis L 21-25, 25-16, 11-15 (1-2, 0-0)

vs Casey-Westfield L 23-25, 24-26 (1-3, 0-0)

vs Cisne W 25-19, 25-16 (2-3, 0-0)

Sep 8 @ Grayville W 25-12, 20-25, 25-18 (3-3, 0-0)

Sep 10 @ Benton Tournament

vs Carlyle L 18-25, 19-25 (3-4, 0-0)

vs Thompsonville L 21-25, 23-25 (3-5, 0-0)

vs West Frankfort L 25-20, 22-25, 11-15 (3-6, 0-0)

Sep 15 @ Johnston City * W 25-22, 25-19 (4-6, 1-0)

Sep 20 Hamilton Co. * W 25-19, 16-25, 26-24 (5-6, 2-0)

Sep 22 @ Eldorado * W 25-9, 25-22 (6-6, 3-0)

Sep 26 Mt. Carmel L 13-25, 21-25 (6-7, 3-0)

Sep 27 Carmi-White Co. * W 20-25, 26-24, 25-15 (7-7, 4-0)

Sep 29 Edwards Co. * L 16-25, 22-25 (7-8, 4-1)

Oct 4 Johnston City * W 20-25, 25-15, 25-21 (8-8, 5-1)

Oct 6 @ Hamilton Co. * L 19-25, 21-25 (8-9, 5-2)

Oct 10 @ Edwards Co. * W 25-23, 23-25, 25-22 (9-9, 6-2)

Oct 11 Eldorado * W 25-18, 25-11 (10-9, 7-2)

Oct 13 @ Carmi-White Co. * L 20-25, 23-25 (10-10, 7-3)

Oct 15 @ Edwards Co. Tournament

vs Casey-Westfield W 3 sets (11-10, 7-3)

vs Marshall W 2 sets (12-10, 7-3)

vs Flora W 2 sets (13-10, 7-3)

vs Effingham L 2 sets (13-11, 7-3)

vs Hamilton Co. L 25-19, 24-26, 6-15 (13-12, 7-3)

Oct 18 NCOE L 25-27, 25-17, 22-25 (13-13, 7-3)

Oct 20 Cisne W 25-22, 25-13 (14-13, 7-3)

Oct 22 Fairfield Tournament (W3-L2)

vs Hamilton Co. L 24-26, 5-25 (14-14, 7-3)

Won vs ?? (15-14, 7-3)

Won vs ?? (16-14, 7-3)

Loss vs ?? (16-15, 7-3)

Loss vs ?? (16-16, 7-3)

2A Edwards Co. Regional

Oct 24 vs Eldorado W 25-8, 25-16 (17-16, 7-3)

Oct 25 vs Carmi-White Co. W 25-21, 25-21 (18-16, 7-3)

Oct 27 vs Edwards Co. L 10-25, 19-25 (18-17, 7-3)

HAMILTON CO.

Aug 23 @ Crab Orchard W 25-22, 25-13 (1-0, 0-0)

Sep 1 Thompsonvile L 22-25, 19-25 (1-1, 0-0)

Sep 6 Sesser-Valier-Waltonville W 26-24, 25-20 (2-1, 0-0)

Sep 7-8 @ NCOE Tournament

Sep 7 vs Carmi-White Co. W 25-16, 25-14 (3-1, 0-0)

Sep 7 vs Thompsonville W 25-23, 20-25, 15-13 (4-1, 0-0)

Sep 8 vs Eldorado W 25-18, 25-16 (5-1, 0-0)

Sep 8 vs NCOE L 25-23, 15-25, 14-16 (5-2, 0-0)

Sep 12 @ Elverado W 25-16, 25-11 (6-2, 0-0)

Sep 13 @ Eldorado * W 25-6, 25-15 (7-2, 1-0)

Sep 15 Carmi-White Co. * W 25-22, 25-20 (8-2, 2-0)

Sep 20 @ Fairfield * L 19-25, 25-16, 24-26 (8-3, 2-1)

Sep 22 Johnston City * W 25-22, 25-13 (9-3, 3-1)

Sep 26 @ Zeigler-Royalton W 25-12, 25-11 (10-3, 3-1)

Sep 29 Eldorado * W 25-9, 25-21 (11-3, 4-1)

Oct 4 @ Carmi-White Co. * W 19-25, 25-19, 25-23 (12-3, 5-1)

Oct 6 Fairfield * W 25-19, 25-21 (13-3, 6-1)

Oct 11 @ Johnston City * W 26-24, 25-10 (14-3, 7-1)

Oct 13 @ Edwards Co. * L 25-22, 12-25, 22-25 (14-4, 7-2)

Oct 15 @ Edwards Co. Tournament

vs Newton L 14-25, 18-25 (14-5, 7-2)

vs Mt. Carmel W 23-25, 29-27, 15-7 (15-5, 7-2)

vs Marshall W 17-25, 25-18, 15-9 (16-5, 7-2)

vs Flora L 25-11, 22-25, 11-25 (16-6, 7-2)

vs Fairfield W 19-25, 16-24, 15-6 (17-6, 7-2)

Oct 18 Edwards Co. * L 25-20, 19-25, 25-27 (17-7, 7-3)

Oct 20 Benton W 25-27, 25-23, 25-13 (18-7, 7-3)

Oct 22 @ Fairfield Tournament

vs Fairfield W 26-24, 25-5 (19-7, 7-3)

vs Massac Co. L 22-25, 18-25 (19-8, 7-3)

vs Christopher W 25-12, 25-17 (20-8, 7-3)

vs Cobden L 25-20, 22-25, 10-15 (20-9, 7-3)

vs Marion JV W 25-19, 25-16 (21-9, 7-3)

2A Du Quoin Regional

Oct 25 vs Johnston City W 25-13, 25-20 (22-9, 7-3)

Oct 27 vs Du Quoin W 22-25, 25-19, 25-19 (23-9, 7-3)

2A Pinckneyville Sectional

Nov 1 vs Belleville (Althoff) L 24-26, 9-25 (23-10, 7-3)

JOHNSTON CITY

Aug 23 @ Wayne City W 25-16, 25-21 (1-0, 0-0)

Aug 25 @ Goreville W 22-25, 25-22, 25-14 (2-0, 0-0)

Aug 30 Zeigler-Royalton W3 (3-0, 0-0)

Aug 31 @ Carrier Mills W 25-23, 25-19 (4-0, 0-0)

Sep 1 Edwards Co. * L 23-25, 15-25 (4-1, 0-1)

Sep 7 Christopher W 25-17, 25-23 (5-1, 0-1)

Sep 10 @ Benton Tournament

vs Woodlawn L 12-25, 23-25 (5-2, 0-1)

vs Nashville L No Score (5-3, 0-1)

vs GrayvilleL No Score (5-4, 0-1)

Sep 13 @ Carmi-White Co. * L 22-25, 23-25 (5-5, 0-2)

Sep 15 Fairfield * L 22-25, 19-25 (5-6, 0-3)

Sep 20 @ Edwards Co. * L 13-25, 15-25 (5-7, 0-4)

Sep 21 Vienna W NO SCORE (6-7, 0-4)

Sep 22 @ Hamilton Co. * L 22-25, 13-25 (6-8, 0-5)

Sep 24 @ Herrin Tournament (3W-2L) (9-10, 0-5)

Sep 27 Eldorado * W 25-14, 25-11 (10-10, 1-5)

Sep 29 Carmi-White Co. * L NO SCORE (10-11, 1-6)

Oct 4 @ Fairfield * L 25-20, 15-25, 21-25 (10-12, 1-7)

Oct 11 Hamilton Co. * L 24-26, 10-25 (10-13, 1-8)

Oct 13 @ Eldorado * W2 (11-13, 2-8)

Oct 17 @ West Frankfort L 19-25, 16-25 (11-14, 2-8)

Oct 20 Sesser-Valier-Waltonville W3 (12-14, 2-8)

2A Du Quoin Regional

Oct 24 vs Vienna W 20-25, 25-14, 26-24 (13-14, 2-8)

Oct 25 vs Hamilton Co. L 13-25, 20-25 (13-15, 2-8)

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

WEST DIVISION

CHESTER

Aug 27 Sesser-Valier-Waltonville * PPD

Aug 29-Sep 1 @ Marissa Tournament

Aug 30 vs Steeleville @ Marissa W 21-8, 23-21 (1-0, 0-0)

Aug 30 vs O'Fallon (FBA)  W 21-10, 21-11 (2-0, 0-0)

Aug 31 vs Marissa-C W 21-16, 21-12 (3-0, 0-0)

Sep 1 vs New Athens W 21-17, 22-20 (4-0, 0-0)

Sep 1 vs Columbia L 12-21, 4-21 (4-1, 0-0)

Sep 8 Christopher * W 25-20, 25-13 (5-1, 1-0)

Sep 13 @ Trico * W 25-22, 25-13 (6-1, 2-0)

Sep 14 @ Vienna * W 25-8, 25-12 (7-1, 3-0)

Sep 15 Goreville * W 25-11, 25-16 (8-1, 4-0)

Sep 19 @ Zeigler-Royalton * W 25-12, 25-22 (9-1, 5-0)

Sep 20-22 @ Trico Tournament

Sep 20 vs Cobden W 21-15, 23-25, 15-8 (10-1, 5-0)

Sep 20 vs Trico W 21-12, 21-16 (11-1, 5-0)

Sep 21 vs Sparta W 21-18, 16-21, 15-13 (12-1, 5-0)

Sep 22 vs Marissa-Coulterville W 21-15, 21-12 (13-1, 5-0)

Sep 22 vs Steeleville W 21-15, 21-16 (14-1, 5-0)

Sep 26 Valmeyer W 21-25, 25-14, 27-25 (15-1, 5-0)

Sep 27 @ Sesser-Valier-W * W 25-17, 25-21 (16-1, 6-0)

Sep 28 @ Steeleville W 25-18, 23-25, 25-22 (17-1, 6-0)

Sep 29 Trico * W 28-30, 25-15, 25-22 (18-1, 7-0)

Oct 4 Vienna * W 25-20, 25-9 (19-1, 8-0)

Oct 6 @ Goreville * W 25-11, 25-10 (20-1, 9-0)

Oct 11 Zeigler-Royalton * W 25-13, 25-20 (21-1, 10-0)

Oct 15 @ Freeburg Tournament

vs Alton (Marquette) W 25-22, 25-15 (22-1, 10-0)

vs Waterloo (Gibault) W 25-19, 25-23 (23-1, 10-0)

vs Freeburg W 25-21, 25-22 (24-1, 10-0)

vs Columbia L 3-25, 16-25 (24-2, 10-0)

Oct 17 @ Sparta W 25-15, 25-7 (25-2, 10-0)

Oct 18 @ Christopher * W 25-23, 19-25, 25-20 (26-2, 11-0)

Oct 19 Sesser-Valier-W * W 25-13, 25-15 (27-2, 12-0)

2A Chester Regional

Oct 25 vs Red Bud L 15-25, 27-25, 23-25 (27-3, 12-0)

CHRISTOPHER

Aug 25 Thompsonville L 15-25, 20-25 (0-1, 0-0)

Aug 30 @ Cobden L 17-25, 21-25 (0-2, 0-0)

Sep 7 @ Johnston City L 17-25, 23-25 (0-3, 0-0)

Sep 8 @ Chester * L 20-25, 13-25 (0-4, 0-1)

Sep 13 Sesser-Valier-Waltonville * W (1-4, 1-1)

Sep 17 @ Massac Co. Tournament

vs Marion L (1-5, 1-1)

vs New Athens L (1-6, 1-1)

vs Webber Township W (2-6, 1-1)

vs Anna-Jonesboro W (3-6, 1-1)

Sep 20 Vienna * W 25-21, 25-12 (4-6, 2-1)

Sep 22 Zeigler-Royalton * W 25-14, 25-8 (5-6, 3-1)

Sep 24 @ Herrin Tournament

vs Harrisburg L (5-7, 3-1)

vs New Athens L (5-8, 3-1)

vs Crab Orchard L (5-9, 3-1)

Sep 26 Trico * L 11-25, 19-25 (5-10, 3-2)

Sep 28 Woodlawn L2 (5-11, 3-2)

Sep 29 Goreville * W NO SCORE (6-11, 4-2)

Oct 4 @ SVW * L 25-18, 21-25, 25-27 (6-12, 4-3)

Oct 11 @ Trico * L 21-25, 17-25 (6-13, 4-4)

Oct 13 @ Vienna * W 25-17, 26-24 (7-13, 5-4)

Oct 17 @ Goreville * W 19-25, 25-21, 25-18 (8-13, 6-4)

Oct 18 Chester * L 23-25, 25-19, 20-25 (8-14, 6-5)

Oct 20 @ Z-R * W 26-24, 20-25, 25-12 (9-14, 7-5)

Oct 22 @ Fairfield Tournament

vs Hamilton Co. L 12-25, 17-25 (9-15, 7-5)

vs Cobden W 25-18, 26-24 (10-15, 7-5)

vs Casey L 26-24, 20-25, 14-16 (10-16, 7-5)

vs Flora L 26-24, 21-25, 12-15 (10-17, 7-5)

vs Marion JV W 25-19, 25-20 (11-17, 7-5)

1A Zeigler-Royalton Regional

Oct 24 vs Galatia W 25-10, 25-14 (12-17, 7-5)

Oct 25 vs NCOE L 21-25, 22-25 (12-18, 7-5)

GOREVILLE

Aug 25 Johnston City L 25-22, 22-25, 14-25 (0-1, 0-0)

Aug 30 @ Crab Orchard L 21-25, 25-23, 22-25 (0-2, 0-0)

Sep 1 Zeigler-Royalton * W 25-23, 25-20 (1-2, 1-0)

Sep 3 @ Du Quoin Tournament

vs Sparta L 21-13, 17-21, 9-15 (1-3, 1-1)

vs Du Quoin JV W 21-9, 21-23, 15-9 (2-3, 1-1)

vs Wayne City L 18-21, 17-21 (2-4, 1-1)

vs Meridian W 21-10, 21-13 (3-4, 1-1)

vs Elverado L 16-21, 14-21 (3-5, 1-1)

Sep 8 @ Trico * L 18-25, 15-25 (3-6, 1-1)

Sep 12 @ Vienna * W3 (4-6, 2-1)

Sep 15 @ Chester * L 11-25, 16-25 (4-7, 2-2)

Sep 17 @ Elverado Tournament

vs Zeigler-Royalton W No Score (5-7, 2-2)

vs Vienna W No Score (6-7, 2-2)

vs Crab Orchard W No Score (7-7, 2-2)

vs Elverado L No Score (7-8, 2-2)

Sep 20 @ Sesser-Valier-W * W 25-15, 26-24 (8-8, 3-2)

Sep 22 @ Elverado W 25-23, 25-23 (9-8, 3-2)

Sep 29 @ Christopher * L NO SCORE (9-9, 3-3)

Oct 6 Chester * L 11-25, 10-25 (9-10, 3-4)

Oct 8 @ Thompsonville Tournament

vs Carrier Mills W 25-17, 25-22 (10-10, 3-4)

vs Wayne City W 25-21, 25-20 (11-10, 3-4)

vs Thompsonville L 15-25, 17-25 (11-11, 3-4)

vs Webber Township W 25-21, 25-18 (12-11, 3-4)

Oct 11 Vienna * W 25-21, 25-16 (13-11, 4-4)

Oct 12 SVW * W 27-25, 25-18 (14-11, 5-4)

Oct 13 @ Cobden L 15-25, 26-24, 19-25 (14-12, 5-4)

Oct 17 Christopher * L 25-19, 21-25, 18-25 (14-13, 5-5)

Oct 18 Trico *L16-25, 30-28, 22-25 (14-14, 5-6)

Oct 19 @ Zeigler-Royalton * W 25-22, 25-23 (15-14, 6-6)

1A Goreville Regional

Oct 24 vs Meridian W 25-19, 25-12 (16-14, 6-6)

Oct 25 vs Egyptian W 25-7, 25-20 (17-14, 6-6)

Oct 27 vs Cobden L 26-24, 18-25, 13-25 (17-15, 6-6)

SESSER-VALIER-WALTONVILLE

Aug 25 Woodlawn L 19-25, 25-23, 17-25 (0-1, 0-0)

Aug 27 @ Chester * PPD

Aug 30 @ Elverado W3 (1-1, 0-0)

Sep 1 Vienna * W 26-24, 25-18 (2-1, 1-0)

Sep 6 @ Hamilton Co. L 24-26, 20-25 (2-2, 1-0)

Sep 8 Zeigler-Royalton * W 25-12, 25-11 (3-2, 2-0)

Sep 10 @ Benton Tournament

vs Benton L MISSING SCORE (3-3, 2-0)

vs Pinckneyville L MISSING SCORE (3-4, 2-0)

vs Valmeyer L MISSING SCORE (3-5, 2-0)

Sep 13 @ Christopher * L MISSING SCORE (3-6, 2-1)

Sep 15 Trico * W 17-25, 25-22, 25-22 (4-6, 3-1)

Sep 20 Goreville * L 15-25, 24-26 (4-7, 3-2)

Sep 24 @ Herrin Tournament (0W-3L) (4-10, 3-2)

Sep 27 Chester * L 17-25, 21-25 (4-11, 3-3)

Sep 29 @ Vienna * W 25-21, 25-20 (5-11, 4-3)

Oct 4 Christopher * W 18-25, 25-21, 27-25 (6-11, 5-3)

Oct 6 @ Trico * L 8-25, 16-25 (6-12, 5-4)

Oct 12 @ Goreville * L 25-27, 18-25 (6-13, 5-5)

Oct 13 @ Zeigler-Royalton * W 25-14, 25-14 (7-13, 6-5)

Oct 18 Eldorado W2 (8-13, 6-5)

Oct 19 @ Chester * L 13-25, 15-25 (8-14, 6-6)

Oct 20 @ Johnston City L3 (8-15, 6-6)

2A Du Quoin Regional

Oct 24 vs Du Quoin L 25-27, 27-25, 11-25 (8-16, 6-6)

TRICO

Aug 25 Zeigler-Royalton * W 25-13, 25-5 (1-0, 1-0)

Aug 29-Sep 1 @ Marissa Tournament

Aug 29 vs Red Bud @ Marissa L 21-18, 13-21, 9-15 (1-1)

Aug 31 vs Gibault @ Marissa L 21-15, 17-21, 10-15 (1-2)

Aug 31 vs Lovejoy @ Marissa W 21-15, 21-10 (2-2, 1-0)

Sep 1 vs Dupo @ Marissa W 21-6, 21-9 (3-2, 1-0)

Sep 1 vs E. St. Louis @ Marissa W 21-16, 21-16 (4-2, 1-0)

Sep 7 Steeleville L3 No Score (4-3, 1-0)

Sep 8 Goreville * W 25-18, 25-15 (5-3, 2-0)

Sep 13 Chester * L 22-25, 13-25 (5-4, 2-1)

Sep 15 @ SVW * L 25-17, 22-25, 22-25 (5-5, 2-2)

Sep 20-22 Trico Tournament

Sep 20 vs Marissa-C W 19-21, 21-17, 15-6 W (6-5, 2-1)

Sep 20 vs Chester L 12-21, 16-21 (6-6, 2-1)

Sep 21 vs Cobden W 21-17, 19-21, 15-8 (7-6, 2-1)

Sep 21 vs Steeleville W 13-21, 21-19, 15-14 (8-6, 2-1)

Sep 22 vs Sparta L 19-21, 16-21 (8-7, 2-1)

Sep 26 @ Christopher * W 25-11, 25-19 (9-7, 3-2)

Sep 27 Vienna * W 25-13, 25-19 (10-7, 4-2)

Sep 29 @ Chester * L 30-28, 15-25, 22-25 (10-8, 4-3)

Oct 1 @ Sparta Tournament (1W-3L) (11-11, 4-3)

Oct 3 @ Zeigler-Royalton * W 25-12, 25-11 (12-11, 5-3)

Oct 4 New Athens L 27-25, 23-25, 16-25 (12-12, 5-3)

Oct 6 SVW * W 25-8, 25-16 (13-12, 6-3)

Oct 11 Christopher * W 25-21, 25-17 (14-12, 7-3)

Oct 15 @ Edwards Co. Tournament MISSING RESULTS

Oct 17 @ Marissa MISSING RESULT

Oct 18 @ Goreville * W 25-16, 28-30, 25-22 (15-12, 8-3)

Oct 20 @ Vienna * W 25-17, 25-17 (16-12, 9-3)

2A Chester Regional

Oct 24 vs Sparta L 25-23, 26-28, 23-25 (16-13, 9-3)

VIENNA

Aug 29 Zeigler-Royalton * W 25-14, 25-20 (1-0, 1-0)

Sep 1 @ Sesser-Valier-W * L 24-26, 18-25 (1-1, 1-1)

Sep 6 Crab Orchard L 13-25, 13-25 (1-2, 1-1)

Sep 7 Cobden L 21-25, 18-25 (1-3, 1-1)

Sep 10 @ Carrier Mills Tournament

vs Cobden L2 (1-4, 1-1)

vs Gallatin Co. W3 (2-4, 1-1)

vs Carrier Mills L3 (2-5, 1-1)

vs Crab Orchard L2 (2-6, 1-1)

Sep 12 Goreville *L3 NO SCORE (2-7, 1-2)

Sep 14 Chester * L 8-25, 12-25 (2-8, 1-3)

Sep 17 @ Elverado Tournament

vs Zeigler-Royalton W No Score (3-8, 1-3)

vs Goreville L No Score (3-9, 1-3)

vs Elverado L No Score (3-10, 1-3)

vs Crab Orchard L No Score (3-11, 1-3)

Sep 20 @ Christopher *L 21-25, 12-25 (3-12, 1-4)

Sep 21 @ Johnston City L NO SCORE (3-13, 1-4)

Sep 22 Meridian W NO SCORE (4-13, 1-4)

Sep 27 @ Trico * L 13-25, 19-25 (4-14, 1-5)

Sep 29 SVW * L 21-25, 20-5 (4-15, 1-6)

Oct 4 Chester * L 20-25, 9-25 (4-16, 1-7)

Oct 6 @ Z-R * L 23-25, 26-24, 23-25 (4-17, 1-8)

Oct 11 @ Goreville * L 21-25, 16-25 (4-18, 1-9)

Oct 12 @ Eldorado L2 (4-19, 1-9)

Oct 13 Christopher * L 17-25, 24-26 (4-20, 1-10)

Oct 18 @ Century L2 (4-21, 1-11)

Oct 20 Trico * L 17-25, 17-25 (4-22, 1-11)

2A Du Quoin Regional

Oct 24 vs Johnston City L 25-20, 14-25, 24-26 (4-23, 1-11)

ZEIGLER-ROYALTON

Aug 23 Galatia L 15-25, 26-24, 16-25 (0-1, 0-0)

Aug 25 @ Trico * L 13-25, 5-25 (0-2, 0-1)

Aug 29 @ Vienna * L 25-14, 25-20 (0-3, 0-2)

Aug 30 @ Johnston City L No Score (0-4, 0-2)

Sep 1 @ Goreville * L 23-25, 20-25 (0-5, 0-3)

Sep 8 @ Sesser-Valier-W * L 25-12, 25-11 (0-6, 0-4)

Sep 13 Thompsonville L 7-25, 11-25 (0-7, 0-4)

Sep 17 @ Elverado Tournament

vs Vienna L No Score (0-8, 0-4)

vs Goreville L No Score (0-9, 0-4)

vs Elverado L No Score (0-10, 0-4)

vs Crab Orchard L No Score (0-11, 0-4)

Sep 19 Chester * L 12-25, 22-25 (0-12, 0-5)

Sep 20 @ Webber Township W2 (1-12, 0-5)

Sep 22 @ Christopher * L 14-25, 8-25 (1-13, 0-6)

Sep 26 Hamilton Co. L 12-25, 11-25 (1-14, 0-6)

Sep 27 @ Gallatin Co. L2 (1-15, 0-6)

Oct 3 Trico * L 12-25, 11-25 (1-16, 0-7)

Oct 4 Eldorado L 17-25, 25-16, 23-25 (1-17, 0-7)

Oct 6 Vienna * W 25-23, 24-26, 25-23 (2-17, 1-7)

Oct 11 @ Chester * L 13-25, 20-25 (2-18, 1-8)

Oct 13 SVW * L 14-25, 14-25 (2-19, 1-9)

Oct 17 @ Elverado L 23-25, 8-25 (2-20, 1-9)

Oct 19 Goreville * L 22-25, 23-25 (2-21, 1-10)

Oct 20 Christopher * L 24-26, 25-20, 12-25 (2-22, 1-11)

1A Zeigler-Royalton Regional

Oct 24 vs Crab Orchard L 18-25, 16-25 (2-23, 1-11)

SCHEDULES SUBJECT TO CHANGE!!

© 2015-2019 Black Diamond Conference.  Proudly created with Wix.com