2018 Baseball Schedules

EAST DIVISION

CARMI-WHITE CO.

Mar 17 @ Massac Co.

Mar 19 Gallatin Co.

Mar 22 Bridgeport (Red Hill)

Mar 23 @ Benton

Mar 24 Mt. Carmel

Mar 26 @ N. Posey, IN

Mar 28 Lawrenceville

Mar 29 @ Louisville (N. Clay)

Apr 3 @ Edwards Co. *

Apr 5 Edwards Co. *

Apr 10 Eldorado *

Apr 11 Flora

Apr 12 @ Eldorado *

Apr 17 @ Fairfield *

Apr 18 @ Harrisburg

Apr 19 Fairfield *

Apr 24 Hamilton Co. *

Apr 26 @ Hamilton Co. *

Apr 27 @ Mt. Vernon, IN

May 1 @ Johnston City-Thompsonville *

May 3 Johnston City-Thompsonville *

May 4 Grayville

May 5 Du Quoin

May 8 @ Flora

May 9 Herrin

May 11 Crab Orchard

EDWARDS CO.

Mar 12-17 Edwards Co. Tournament

Mar 12 vs Wayne City W 12-0

Mar 19 Wayne City

Mar 22 North Clay

Mar 24 @ Flora

Mar 26 Lawrenceville

Mar 27 Robinson

Mar 29 @ Grayville

Apr 3 Carmi-White Co. *

Apr 5 @ Carmi-White Co. *

Apr 10 @ Hamilton Co. *

Apr 11 @ Cisne

Apr 12 Hamilton Co. *

Apr 16 @ Olney (Richland Co.)

Apr 17 Eldorado *

Apr 19 @ Eldorado *

Apr 24 @ Johnston City *

Apr 26 Johnston City *

Apr 30 Bridgeport (Red Hill)

May 1 @ Fairfield *

May 3 Fairfield *

May 7 @ Newton

May 10 @ Mt. Carmel

May 12 TBD

ELDORADO

Mar 14 @ Carterville

Mar 15 Wayne City

Mar 17 @ Mt. Carmel

Mar 19 @ Pope Co.

Mar 22 @ Benton

Mar 23 @ Harrisburg

Mar 24 @ Vienna

Mar 30 @ Union Co., KY

Apr 2 Carrier Mills

Apr 3 Johnston City *

Apr 5 @ Johnston City *

Apr 7 @ Cobden

Apr 7 vs Grayville

Apr 9 Hardin Co.

Apr 10 @ Carmi-White Co. *

Apr 12 Carmi-White Co. *

Apr 13 @ Crab Orchard

Apr 17 @ Edwards Co. *

Apr 19 Edwards Co. *

Apr 20 Gallatin Co.

Apr 21 Carbondale

Apr 24 Fairfield *

Apr 26 @ Fairfield *

May 1 @ Hamilton Co. *

May 3 Hamilton Co. *

May 5 @ West Frankfort

May 7 NCOE

May 8 @ Goreville

May 9 Vienna

May 10 @ Galatia

FAIRFIELD

Mar 12-17 @ Webber Township Tournament

Mar 13 vs Grayville @ Webber

Mar 19 Benton

Mar 20 @ Flora

Mar 21 Waltonville/Sesser-Valier

Mar 22 Mt. Carmel

Mar 24 Bridgeport (Red Hill)

Mar 27 @ Olney (Richland Co.)

Mar 29 Wayne City

Apr 2 @ Lawrenceville

Apr 3 Hamilton Co. *

Apr 4 Cisne

Apr 5 @ Hamilton Co. *

Apr 10 @ Johnston City *

Apr 11 @ Salem

Apr 12 Johnston City *

Apr 14 @ Red Bud

Apr 16 Eldorado *

Apr 17 Carmi-White Co. *

Apr 19 @ Carmi-White Co. *

Apr 20 @ Cisne

Apr 24 @ Eldorado *

Apr 30 Harrisburg

May 1 Edwards Co. *

May 3 @ Edwards Co. *

May 4 N. Clay

May 7 @ Webber Township

May 8 @ NCOE

HAMILTON CO.

Mar 12-17 @ Webber Township Tournament

Mar 16 @ Crab Orchard

Mar 21 Pinckneyville

Mar 23 @ Wayne City

Mar 26 @ Carrier Mills

Mar 27 Waltonville/Sesser-Valier

Mar 30 Webber Township

Mar 31 @ Benton

Apr 3 @ Fairfield *

Apr 4 @ Galatia

Apr 5 Fairfield *

Apr 10 Edwards Co. *

Apr 11 @ Gallatin Co.

Apr 12 @ Edwards Co. *

Apr 13 @ NCOE

Apr 17 Johnston City-Thompsonville *

Apr 18 @ Woodlawn

Apr 19 @ Johnston City-Thompsonville *

Apr 29 @ Waltonville/Sesser-Valier

Apr 21 West Frankfort

Apr 21 Carrier Mills

Apr 24 @ Carmi-White Co. *

Apr 25 Goreville

Apr 26 @ Carmi-White Co. *

May 1 Eldorado *

May 2 @ Vienna

May 3 @ Eldorado *

May 7 ZRC

May 9 Benton

May 11 @ Harrisburg

JOHNSTON CITY-THOMPSONVILLE

Mar 13 Carrier Mills

Mar 14 Egyptian

Mar 15 Vienna

Mar 19 Webber Township

Mar 20 @ West Frankfort

Mar 21 harrisburg

Mar 23 Crab Orchard

Mar 26 @ Galatia

Mar 28 Anna-Jonesboro

Apr 3 @ Eldorado *

Apr 4 Gallatin Co.

Apr 5 Eldorado *

Apr 7 @ Waltonville/Sesser-Valier Tournament

Apr 10 Fairfield *

Apr 12 @ Fairfield *

Apr 14 @ ZRC Tournament

Apr 16 Wayne City

Apr 17 @ Hamilton Co. *

Apr 18 Centralia (Christ Our Rock)

Apr 19 Hamilton C0. *

Apr 21 vs Kelly, MO @ Egyptian

Apr 21 vs Bradford, TN @ Egyptian

Apr 23 @ Crab Orchard

Apr 24 Edwards Co. *

Apr 25 @ Hardin Co.

Apr 26 @ Edwards Co. *

Apr 28 vs ZRC

Apr 28 vs Elverado

May 1 Carmi-White Co. *

May 2 @ Woodlawn

May 3 @ Carmi-White Co. *

May 7 @ Massac Co.

May 8 @ Sparta

May 10 Cobden

* BDC-East Conference Game

Schedules Subject To Change

WEST DIVISION

 

CHESTER

Mar 19 @ Steeleville

Mar 21 @ Marissa-Coutlerville

Mar 22 Du Quoin

Mar 23 Trico

Mar 24 @ Webber Township

Mar 27 Waterloo (Gibault)

Mar 28 Sparta

Apr 3 @ Vienna *

Apr 4 @ Dupo

Apr 5 Vienna *

Apr 9 @ Elverado

Apr 10 Red Bud

Apr 11 @ Nashville

Apr 14 @ Anna-Jonesboro

Apr 17 Trico *

Apr 18 New Athens 

Apr 19 @ Trico *

Apr 20 @ Valmeyer

Apr 24 ZRC *

Apr 26 @ ZRC *

Apr 28 @ Steeleville Tournament

May 1 Goreville *

May 2 @ Perryville, MO

May 3 @ Goreville *

May 5 Perryville (St. Vincent), MO

May 7 Valmeyer

GOREVILLE

Mar 16 Tuscola

Mar 20 Du Quoin

Mar 21 Anna-Jonesboro

Mar 22 @ Pleasant Plains

Mar 24 Murphysboro

Mar 26 @ Gallatin Co.

Mar 27 Seneca

Mar 28 Egyptian

Mar 30 Plano

Apr 2 @ Elverado

Apr 3 Trico *

Apr 4 Pope Co.

Apr 5 @ Trico

Apr 7 St. Joseph-Ogden

Apr 9 @ Shawnee

Apr 10 @ ZRC *

Apr 11 @ Waltonville/Sesser-Valier

Apr 12 ZRC *

Apr 14 @ Cobden

Apr 14 vs Okawville @ Cobden

Apr 23 Marion

Apr 24 Vienna *

Apr 25 @ Hamilton Co.

Apr 26 @ Vienna *

Apr 30 Herrin

May 1 @ Chester *

May 3 Chester *

May 4 Massac Co.

May 8 Eldorado

May 9 Carterville

May 10 Harrisburg

TRICO

Mar 12 @ Carbondale

Mar 14 @ Trenton (Wesclin)

Mar 16 @ West Frankfort

Mar 19 @ Nashville

Mar 20 Okawville

Mar 21 Murphysboro

Mar 23 @ Chester

Mar 24 Carlyle

Mar 26 Pinckneyville

Mar 27 @ Carbondale

Mar 29 @ Sparta

Apr 2 New Athens

Apr 3 @ Goreville *

Apr 4 Shawnee

Apr 5 Goreville *

Apr 9 Steeleville

Apr 10 Vienna *

Apr 12 @ Vienna *

Apr 16 Marissa-Coutlerville

Apr 17 @ Chester *

Apr 19 Chester *

Apr 23 @ Cobden

Apr 24 Herrin

Apr 25 Carbondale

Apr 28 @ Steeleville Tournament

Apr 20 @ Elverado

May 1 ZRC *

May 2 New Athens

May 3 @ ZRC *

May 4 Du Quoin

May 5 @ Waltonville/Sesser-Valier

May 7 @ Carterville

May 9 Anna-Jonesboro

May 11 Red Bud

May 12 @ Benton

VIENNA

Mar 12 Pope Co. PPD

Mar 13 Century

Mar 15 @ Johnston City

Mar 19 @ Hardin Co.

Mar 20 @ Cobden

Mar 21 @ Egyptian

Mar 22 @ Paducah (Tighlman)

Mar 24 Eldorado

Mar 26 Herrin

Mar 27 @ Massac Co.

Mar 29 @ Carterville

Apr 3 Chester *

Apr 4 Hardin Co.

Apr 5 @ Chester *

Apr 6 @ Anna-Jonesboro

Apr 10 @ Trico *

Apr 11 @ Carrier Mills

Apr 12 Trico *

Apr 17 ZRC *

Apr 18 Cobden

Apr 19 @ ZRC *

Apr 20 NCOE

Apr 23 Elverado

Apr 24 @ Goreville *

Apr 25 @ Pope Co.

Apr 26 Goreville *

Apr 30 Gallatin Co.

May 1 @ Ballard Memorial, KY

May 2 Hamilton Co.

May 3 @ Century

May 7 West Frankfort

May 8 Massac Co.

May 9 @ Eldorado

May 11 Benton

ZEIGLER-ROYALTON-CHRISTOPHER

Mar 19 @ Shawnne

Mar 20 @ Meridian

Mar 21 @ Woodlawn

Mar 24 Waltonville/Sesser-Valier

Mar 26 @ Crab Orchard

Mar 28 Herrin

Mar 29 Seneca

Apr 2 Galatia

Apr 4 Murphysboro

Apr 5 Elverado

Apr 10 Goreville *

Apr 11 @ Du Quoin

Apr 12 @ Goreville *

Apr 14 ZRC Tournametn

Apr 17 @ Vienna *

Apr 18 West Frankfort

Apr 19 Vienna *

Apr 24 Chester *

Apr 26 @ Chester *

Apr 27 @ Cobden

Apr 28 @ Johnston City Tournament

May 1 @ Trico *

May 3 Trico *

May 7 @ Hamilton Co.

May 9 Du Quoin

* BDC-West Conference Game

Schedules Subject To Change

© 2015-2019 Black Diamond Conference.  Proudly created with Wix.com